100. yıl hazırlıkları başladı

100. yıl hazırlıkları başladı

Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı etkinlikleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilecek. 100. yıl etkinlikleri kapsamında Gaziantep Valisi Davut Gül’ün başkanlığında toplandı.

Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı etkinlikleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilecek. 100. yıl etkinlikleri kapsamında Gaziantep Valisi Davut Gül’ün başkanlığında ilk toplantı yapıldı.

Vali Gül, burada 6317 şehit vererek Gazi’lik unvanını hakkıyla alan bu şehrin 100. yıla yakışır bir şeklide girmesi gerektiğini söyledi. Atatürk Toplantı salonunda, Gaziantep’i Geliştirme Vakfı Mütevelli Heyeti, belediye başkanları, rektör vekilleri ve ilgili kurum yöneticilerinin katılımları ile gerçekleştirilen toplantıda, hummalı bir çalışma ve planlama ile tüm yılı kapsayacak şekilde çeşitli etkinlikler düzenlenmesi gerektiğini vurgulayan Gül, “Tüm Anteplilerin katılımı ile gerçekleştirmek istediğimiz bu etkinlikler ile hem manevi anlamda ecdadımıza görevimizi yerine getirmiş hem de bu şehri bir adım daha ileriye taşımışm olacağız. Dünyada “Gazi” unvanına sahip tek il olan Gaziantep’imizin Kurtuluş Savaşı’nda verdiği destansı mücadeleyle TBMM tarafından Gazi’lik unvanıyla şereflendirilmesinin 100. Yılına yakışır bir şekilde girmeliyiz. Bunun için her zaman olduğu gibi takdir edilen, örnek gösterilen “Gaziantep Modeli” ile çalışmalarımızı başlattık. Bu şehir her şeyin en iyisini hak ediyor ve en iyisini yapabilme gücüne sahiptir” dedi.

21.10.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz