BAHÇEŞEHİR LONDRA’DA

BAHÇEŞEHİR LONDRA’DA

BAU bilimsel altyapısıyla Bahçeşehir Koleji tarafından üretilen teknolojik ürünler, İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen dünyanın en büyük eğitim teknolojileri fuarı BETT Show’da dünyaya tanıtıldı.

BAU bilimsel altyapısıyla Bahçeşehir Koleji tarafından üretilen teknolojik ürünler, İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen dünyanın en büyük eğitim teknolojileri fuarı BETT Show’da dünyaya tanıtıldı.

1985 yılından bu yana düzenlenen ve bu sene 146 ülkeden 800’ü aşkın şirketin katıldığı eğitim teknolojileri fuarı BETT Show'da, Bahçeşehir Üniversitesi bilim insanları liderliğinde Bahçeşehir Kolejleri teknoloji birimi tarafından üretilen hidrolik kol, geri dönüşüm filamenti, solar panel gibi teknolojik ürünler ve yapay zeka temelli dijital öğrenme platformu Metodbox, dikkat çekti. Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin Küresel Eğitim oturumunda Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel ve Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şirin Karadeniz önemli açıklamalarda bulundu.

Teknoloji ve mühendisliği buluşturan fuarda, Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel; “Eğitimin içeriği, müfredatı üretilir, tüketilir, satılır... Türkiye’de daha çok “eğitim hizmeti” ön planda. Hizmet ihracatı yapılıyor yani. Ama burada, Londra’da ihraçdan kast ettiğimiz şey bu değil. Biz burada eğitimin içeriğini ihraç ediyoruz. Ve ham maddesini ithal edip, sonra o maddeyi bir ürün haline getirip, ihraç etmiyoruz. Biz kendi öğretmenlerimizle, kendi Türk mühendislerimizle eğitimin içeriğini, teknolojisini üretiyoruz. Nitekim, eğitimcilerimizle, yaklaşık 100 kişilik AR-GE ekibimizle, Bahçeşehir Üniversitesi’nin değeri akademisyenleriyle çalıştık, ürettik... Şimdi de ürettiklerimizi ihraç etmeye geldik” dedi.

Bahçeşehir Üniversitesi olarak dünyanın en büyük eğitim teknolojileri fuarı olan BETT Show 2020’ye katılımlarının önemine değinen Prof. Dr. Şirin Karadeniz ise; “Sürdürülebilir Gelecek için Küresel Eğitim ana temasında araştırma ve geliştirme yolu ile ürettiğimiz yenilikçi eğitim hizmetlerimiz ve ürünlerimizi dünyaya tanıtmak üzere Londra’dayız. BAUSTEM merkezimizin akademisyenleri ve öğrencileri tarafından geliştirilen, patenti alınan ve şirketi de kurulan LabStar ürünümüz, üniversitemizin AR-GE ve genç girişimciliğe olan desteğinin de gurur verici bir çıktısıdır. STEM Junior Kitap setimiz ve online hizmetçi öğretmen eğitimi programımız gibi özgün ürünler ile de AR-GE’ye dayalı üniversite-okul işbirliğini tanıtıyoruz. BAU GO ürünümüz ile tüm dünyayla yeni nesil online eğitim platformumuzu paylaşıyoruz. Yerel olarak bilimin ışığında, uygulamanın rehberliğinde geliştirdiğimiz bu ürünler ile ülkemizi uluslararası bir platformda gençlerimiz ile birlikte temsil etmenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz” açıklamasında bulundu.

 

25.01.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz