NTO Başkanı Özyurt Tarım ve Orman Bakanlığı toplantısına katıldı

NTO Başkanı Özyurt Tarım ve Orman Bakanlığı toplantısına katıldı

Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle video konferans yöntemiyle düzenlenen istişare toplantısına Nizip Ticaret Odası (NTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt katıldı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 365 oda/borsa başkanı ile bir araya geldi. Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle video konferans yöntemiyle düzenlenen istişare toplantısına Nizip Ticaret Odası (NTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt katıldı.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu toplantıda yaptığı konuşmada, Kovid-19'un başladığı ilk günden itibaren Bakan Pakdemirli'nin TOBB ile devamlı istişare içinde bulunduğunu söyledi. Pakdemirli'nin bu süreçte üreticinin ve müteşebbisin yanında olduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, "Ortak akla verdiğiniz önem, vizyonunuz ve sergilediğiniz bu dinamik çalışma tarzı, bize moral ve şevk verdi" dedi.

Hisarcıklıoğlu, bu dönemde tarım kredilerinin faizsiz ertelendiğini, üreticilerin ayakta kalmaları için destekleme ödemelerinin erkene çekildiğini ve geleneksel şekilde hayvansal, bitkisel üretim yapan işletmelere faizsiz kredi temin edildiğini, lisanslı depoların 2020'de süresi dolan lisanslarının 1 yıl daha uzatıldığını anlattı.

Bu zor süreçte, bakanlık ve TOBB'un birlikte 2 önemli projeyi hayata geçirdiğine değinen Hisarcıklıoğlu, "Önce, DİTAP projesini ülkemize kazandırdık. Sonra da giderek büyüyen bir soruna dönüşen gıda kaybını ve israfını önlemek üzere harekete geçtik. Gıdanı Koru Kampanyası'nı başlattık. Sektörümüzün daha hızlı büyümesi için 365 oda ve borsamızla birlikte çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

4.06.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz