Şahin Sporu gençlerle buluşturuyor

Şahin Sporu gençlerle buluşturuyor

Gaziantep’te yaklaşık 1 milyon genç nüfusun bulunduğunu ve bu nüfusu sporla buluşturmak istediğini belirten Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Gençlerimizi önemsiyoruz, yarınlarımızın teminatı olan bu gençliğe her alanda sahip çıkacağız”

Gaziantep’te yaklaşık 1 milyon genç nüfusun bulunduğunu ve bu nüfusu sporla buluşturmak istediğini belirten Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Gençlerimizi önemsiyoruz, yarınlarımızın teminatı olan bu gençliğe her alanda sahip çıkacağız” dedi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Hasan Celal Güzel Millet Bahçesi içindeki spor tesislerini gezen Şahin, her yaşa uygun spor tesisi yaptıklarını ve ve birçok bölgede spor tesisinin temelini attıklarını söyledi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak Gençlik ve Spor Hizmetleri adı altında yeni ve güçlü bir birim kurduklarını yineleyen Şahin, “Bu şehir spor kenti olacaksa 18 yaş altında 1 milyon gencimiz her yönden geleceğe hazırlanması gerekiyor. Bu yüzden bu birimin başına da bu işte ehil başkanımızı getirdik. Herşeyin başı kurumsal. Kapasitenizi güçlendirmeniz ve sisteminizi doğru bir şekilde kurmanız gerekiyor. Tesislerinizi yapmak istediğiniz işlere de uygun hale getirmeniz gerekiyor. Burada da rahmetli Hasan Celal Güzel’in ismini verdiğimiz bir millet bahçesi oluşturduk. Burada çocuk kütüphanelerinden başlayarak her yaş gurubu ve her spor dalı için isteyenin istediğini yapabileceği gelip istediği kitabı bulacağı bir millet bahçesine dönüştürdük” diye konuştu.

23.07.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz