ŞEHİT MEHMET KAMİL'E TÖREN

ŞEHİT MEHMET KAMİL'E TÖREN

Mehmet Kamil’in şehit edilişinin 100. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen anma programı kapsamında Şehitkamil Anıtı önünde tören yapıldı.

Mehmet Kamil’in şehit edilişinin 100. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen anma programı kapsamında Şehitkamil Anıtı önünde tören yapıldı. Şehit Kamil’in annesi Hadice Dilek Hanım, mezarı başında Kuran-ı Kerim ve dua ile anıldı. Topçuoğlu Camisi’nde de Şehit Kamil ile annesi için hatim duası ve mevlit programı düzenlendi.

Mehmet Kamil’in şehit edilişinin 100. yıl dönümü kapsamında 3 ayrı noktada program düzenlendi. İlk program Şehitkamil Meydanı içerisinde yer alan Şehitkamil Anıtı önünde başladı. Şehit Mehmet Kamil ile annesi Hadice Dilek Hanım için gerçekleştirilen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Daha sonra çelenk sunumu ve protokol konuşması yapıldı. Konuşmanın ardından Şehitkamil’e Mektup Yarışması neticesinde 1. olan mektup okundu ve dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. İkinci program, Şehit Kamil’in annesi Hadice Dilek Hanım’ın mezarı başındaydı. Okunan Kuran-ı Kerim ve edilen duaların ardından Topçuoğlu Camisi’nde düzenlenen Şehit Kamil ile annesi için hatim duası ve mevlit programı gerçekleştirildi. Program sonunda katılımcılara pilav ikramında bulunuldu.

Programlara; Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Vali Yardımcısı Rızvan Eroğlu, Şehitkamil İlçe Kaymakamı Ömer Kalaylı, Garnizon Komutan Vekili Piyade Yarbay Kadir Yeşilkaya, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Erdem Güzelbey, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, AK Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

21.01.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz