Vali Gül, “İslahiye ilçesi bereketli topraklara sahip”

Vali Gül, “İslahiye ilçesi bereketli topraklara sahip”

Gaziantep Valisi Davut Gül, İslahiye ilçesinde muhtarlarla bir araya geldiği toplantıda Gaziantep’in tüm ilçeleri ile birlikte çok önemli bir şehir olduğunu belirterek "İslahiye ilçesi bereketli topraklara sahip" dedi.

Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak ile İslahiye ilçesinde muhtarlarla bir araya geldiği toplantıda Gaziantep’in tüm ilçeleri ile birlikte çok önemli bir şehir olduğunu belirterek İslahiye ilçesi ve çevresinin ise bereketli topraklara sahip olduğunu kaydetti.

İslahiye Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda muhtarları dinleyen Vali Gül, “İhtiyaç ve talepleri yerinde öğrenmek, çözüm gerektiren konularda kurum idarecilerimiz ve mahalle muhtarlarımızı bir araya getirmek amacıyla buradayız. Sizlerden gelen talep ve sorunların çözüme kavuşturulması doğrultusunda takip edileceğini belirterek katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim” dedi.

İlçe hakkında değerlendirmelerde de bulunan Gül, tünelin yapılması, hızlı trenin gelmesi ve kültürel değerlerin ön plana çıkması ile ilçesinin ayrı bir önem taşıyacağını vurguladı. Özellikle tarım noktasında ilçenin bereketli topraklara sahip olduğunun altını çizen Gül, ticari değeri olan ürünlerin ekilmesi ile ilgili çalışmaların yürütüldüğünü ifade ederek bu ürünlerin markalaşması ve tüm Türkiye’de yer alması için gerekenlerin her platformda dile getirildiğini söyledi.

 

“OLAĞANÜSTÜ BİR DEĞER”

Toplantı sonrasında Vali Gül, beraberindeki heyet ile İslahiye’nin önemli tarihi ve kültürel değerlerinden olan Tilmen Höyük Arkeoloji Parkı ile Yesemek Açık Hava Müzesi’nde incelemelerde bulundu.

Vali Gül, burada yaptığı açıklamada 4 bin yıllık bir geçmişi olan ve UNESCO’nun geçici listesinde yer alan Yesemek Açık Hava Müzesi’nin kalıcı listede yer alması için çalışmaların yürütüldüğünü değinerek, “Olağanüstü bir değer, olağanüstü bir estetik var. İnşallah burayı hem Gaziantepliler daha çok tanır hem de Türkiye’de ve dünyada daha çok tanınır. İnsanların burayı tanıması için elimizden geleni yapacağız” dedi.

22.01.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz