Büyükşehir’den Akıllı şehir hamlesi

Büyükşehir’den Akıllı şehir hamlesi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından 15 Ocak 2020 tarihinde düzenlenen Akıllı Şehirler Kongre ve Sergisi’nden başarıyla döndü.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından 15 Ocak 2020 tarihinde düzenlenen Akıllı Şehirler Kongre ve Sergisi’nden başarıyla döndü. Hazırlanan “Benim Aklım Benim Şehrim” projesi en başarılı projeler arasında yer alarak ödül kazanan yüzde 5’lik dilime girdi, ödülü ve proje tamamlanmasından sonraki hibe hakkını kazandı.

Büyükşehir Belediyesi, çağın getirdiğin teknoloji ve bilgi akımını iyi değerlendirerek, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. TBB tarafından yapılan Akıllı Şehirler Kongre ve Sergisi’nde büyükşehir, vatandaşın aklını yönetimin aklıyla birleştirecek ve tüm akıllı şehir unsurlarını kullanacak ”Beraber Yaşıyoruz Beraber Yönetiyoruz” sloganıyla hazırladığı “Benim Aklım Benim Şehrim” projesi, başarı sağladı. Türkiye’de ilk olan Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nca teknolojik alt yapısı hazırlanacak proje, bilişim sistemleri araç olarak kullanılarak belediye kurumları bünyesindeki hali hazırda dijital altyapıların barındırdığı verilerin tek merkezde toplanması ve işlenmesi sağlanacak.

17.02.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz