GAİB’DEN CİZRE, MALATYA VE ADIYAMAN’DA DİJİTAL DÖNÜŞÜM EĞİTİMLERİ

GAİB’DEN CİZRE, MALATYA VE ADIYAMAN’DA DİJİTAL DÖNÜŞÜM EĞİTİMLERİ

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri tarafından yürütülmekte olan “E-İhracat, E-Ticaret ve Dijital Dönüşüm Eğitimleri” bu kez de Cizre, Malatya ve Adıyaman’da gerçekleştirildi.

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri tarafından yürütülmekte olan “E-İhracat, E-Ticaret ve Dijital Dönüşüm Eğitimleri” bu kez de Cizre, Malatya ve Adıyaman’da gerçekleştirildi. Kalkınmanın yerel ve bölgeselden başladığına dikkat çeken Koordinatör Başkan Kileci “Temsilciliklerimizin bulunduğu illerde dijital dönüşümle ilgili eğitim çalışmalarımız devam edecektir” dedi.

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri tarafından Bölge illerinde yürütülmekte olan “E-İhracat, E-Ticaret ve Dijital Dönüşüm Eğitimi”  Gaziantep, Mardin, Diyarbakır ve Şanlıurfa’nın ardından Cizre, Malatya ve Adıyaman’da gerçekleştirildi. Dijital dünyayla gelen bir çok kolaylığın ihracat ve ticaret yapan ya da yapmak isteyen ilgililere anlatıldığı etkinliklere ihracatçı firma temsilcileri, üniversite öğrencileri ve e-ticaret alanında girişimcilik yapmak isteyen genç beyinler katıldı. Ticaret ve Sanayi Odaları işbirliği ile gerçekleştirilen eğitimlere ilgi büyük oldu. Düzenlenen etkinliklerde TOBB E-Ticaret Temsilcisi Başkan Yrd. Merter ÖZDEMİR, 4ARC CMO’su Yetkin ŞEKEROĞLU, 4ARC CEO’su Murat ÇELİK, Eres Medya CEO’su Yılmaz ERES, E-Ticaret Merkez Genel Müdürü Mehmet ERDEMİ ve 3GEN Teknoloji CEO’su Engin ÖZGEN’den oluşan uzman bir kadro eğitim verirken, katılımcıların e-ticaret/e-ihracat konusunda merak ettiği birçok konu da yine uzmanlar tarafından aydınlatıldı.

 

GÜNEYDOĞU’DA DİJİTAL DÖNÜŞÜM SEFERBERLİĞİ

Dijital dönüşümün birçok sektör için olduğu gibi ihracatçılar için de kaçınılmaz bir gerçek olduğunu ve dönüşüme ayak uydurmayanların zaman içerisinde sektörden bir bir eleneceğini düşündüğünü ifade eden Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci daha önce Gaziantep, Mardin, Diyarbakır ve Şanlıurfa’da gerçekleştirilen E-İhracat, E-Ticaret ve Dijital Dönüşüm Eğitimlerinin bu kez de Cizre, Malatya ve Adıyaman’da Ticaret ve Sanayi Odaları iş birliği ile gerçekleştirildiğini ifade etti. GAİB Koordinatör Başkanı Kileci yaptığı değerlendirmede; “Bölgemizde bir dijital dönüşüm seferberliği başlatmak hedefi ile çıktığımız bu yolda, dijitalleşmenin anlatılmadığı bir ilimiz kalsın istemiyoruz. Daima eğitimi önceleyen vizyonumuzla, tüm sektörlerimizi kapsayacak şekilde dijital dönüşümün üretim ve ihracata yansımalarını anlatıyor, yakın gelecekte ihracatımızın dijital altyapısını oluşturacak gençlerimizin zihninde bir ışık yakmaya çalışıyoruz. Yalnızca bir ili merkeze almak değil, tüm illerin eğitimle buluşması ve bölgesel kolektif bir güç oluşturulması gayesiyle daha önce Gaziantep, Mardin, Diyarbakır ve Şanlıurfa’daki üyelerimize yönelik gerçekleştirdiğimiz eğitimlerimizi şimdi de Cizre, Malatya ve Adıyaman illerimizde Ticaret ve Sanayi Odaları iş birliğiyle gerçekleştirdik. Eğitim boyunca Sayın Oda Başkanları, Kaymakam ve Rektörler teşrif ettiler. İş birliklerinden ve çabamızı önemsediklerinden dolayı kendilerine tekrar teşekkürlerimi iletiyorum." şeklinde konuştu.

21.10.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz