Hocaoğlu , “Vali süreci iyi yönetiyor”

Hocaoğlu , “Vali süreci iyi yönetiyor”

İYİ Parti İl Başkanı Av. Oğuz Hocaoğlu, Gaziantep Valisi Davut Gül ve ticaret odasının pandemi sürecini iyi yönettiğini söyledi.

İYİ Parti İl Başkanı Av. Oğuz Hocaoğlu, Gaziantep Valisi Davut Gül ve ticaret odasının pandemi sürecini iyi yönettiğini söyledi.

Haftalık basın açıklamasını yazılı yapan İYİ Parti İl Başkanı Av. Oğuz Hocaoğlu, “Yine mecburen yazılı basın açıklaması yapmak durumunda kalmış bulunuyoruz. Öncelikle sayın valimiz öncülüğünde yapılan yardımlardan dolayı başta sayın valimiz ve ticaret odası başkanımız olmak üzere emeği geçen ve katkıda bulunan tüm iş adamlarımıza teşekkür ediyorum. Ancak bu süreçte; Büyükşehir Belediye Başkanlığı geliri azalan ve zor duruma düşen dolmuş sahiplerine nakdi yardımda bulunur iken neden bazı ayrımlar yaptı anlamakta güçlük çekiyoruz. Bunun izahını Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızdan soruyoruz. Ulaşım işi yapan bir şirkete bağlı araçlara 12.000-TL verilir iken; diğer şirket araçlarına neden 1.000-TL verilmiştir. Mantıklı bir açıklaması var mıdır?”

 

 “YOL ÇALIŞMASI İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM”

“Nizip – Gaziantep ve Nizip – Karkamış ölüm yolu çalışması devam etmektedir. Emeği geçenlere teşekkürü borç bilirim. Ancak Sayın Sarı Ray-Bus ne oldu? Hala tarih alamadık? Nurdağı –Gaziantep yolunun da unutulmamasını istiyoruz.”

 

GARDİYANLAR GÖZ ARDI EDİLDİ

“Pandemi sürecinde hep sağlık ve kolluk personeli göz önüne alındı. Tabi ki emekleri inkar edilemez. Hepsine teker teker canı gönülden teşekkür ediyoruz. Ancak göz önünde olmayan, sesleri duyulmayan, asıl kader mahkûmu gardiyanlarımızı hiç gördünüz mü? Bayramı karantinada geçirdiler, ceza evine giriş ve çıkışta 15 gün karantinada kaldılar, fazla mesai yaptılar. Ama ne sesleri duyuldu ne görüldüler. 3600 ek göstergeleri ise zaten çoktan unutuldu. Ben hepsine teker teker teşekkür ediyorum. Sayın cumhurbaşkanımızın ve Adalet Bakanımızın bu kader ve bodro mahkûmlarının sesini duymasını istiyoruz. Biz susmayacağız, Gaziantep ve Ülkemiz için çalışacağız. Biz muhalefet değil ülkenin geleceğiyiz. İyi olan her şeyin yanındayız.”

3.06.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz