Hüseyin Filiz TBMM Başkanlığına aday

Hüseyin Filiz TBMM Başkanlığına aday

İYİ Parti Gaziantep Milletvekili İmam Hüseyin Filiz, TBMM Başkanlığı için aday gösterilmiş olmasından dolayı Genel Başkanı Meral Akşener ve Milletvekillerine, teşekkür etti.

İYİ Parti Gaziantep Milletvekili  İmam Hüseyin Filiz, TBMM Başkanlığı için aday gösterilmiş olmasından dolayı Genel Başkan Meral Akşener ve Milletvekillerine, teşekkür etti.

TBMM Başkan adayı Filiz, bu Meclisin Kurtuluş Mücadelesini yürüttüğünü, Türkiye Cumhuriyeti Devletini kurduğunu ve 15 Temmuz hain darbe teşebbüsüne karşı tüm siyasi partileriyle dimdik ayakta durduğunu belirterek, Gazi Meclisin, tüm halkımızın sorunlarına çare olacak kanunları koyan en üst makam olduğunu, ‘Meclis Başkanının”, görevlerini yerine getirirken siyasi partiler arasında ayrım yapmadan bütün partilere eşit mesafede durması gerektiğini vurguladı. Meclis’te Kanunların komisyonlarda enine boyuna tartışılarak, muhataplarının sorunlarını eksiksiz çözecek şekilde Genel Kurula getirilmesi gerektiğini de hatırlattı. Başkanlık yarışında bütün adaylara başarılar dileyen Prof. Dr. İmam Hüseyin Filiz, TBMM Başkanı seçimin ülkemiz için, meclisimiz için, hayırlara vesile olmasını dilerken, TBMM’nin ağırlığının daha fazla hissedileceği demokratik parlamenter sisteme bir an önce dönülmesi gerektiğini vurgulayarak sözlerini tamamladı.

3.07.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz