Hatem’de sağlığına kavuştu

Hatem’de sağlığına kavuştu

Gaziantep’te yaşayan, yemek borusu kanseri tanısı konulan 86 yaşındaki Ayşe Demir, Gaziantep Özel Hatem Hastanesi’nde Genel Cerrahi ve Kanser Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Selçuk Arslan tarafından uygulanan tedavi ile hayat buldu.

Gaziantep’te yaşayan, yemek borusu kanseri tanısı konulan 86 yaşındaki Ayşe Demir, Gaziantep Özel Hatem Hastanesi’nde Genel Cerrahi ve Kanser Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Selçuk Arslan tarafından uygulanan total gastrektomi + distal özefajektomi ameliyatı ile sağlığına kavuştu.

2 ay boyunca mide ağrıları çeken, son bir haftalık zamanda da yemek yiyemeyen, su dahi içemeyen Ayşe Demir, Gaziantep Özel Hatem Hastanesine başvurdu. Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Muzaffer Ertürk tarafından endoskopi yapıldı. Endoskopide yemek borusunun uç kısmında midenin ise giriş kısmında tümör olduğu tespit edilince Genel Cerrahi ve Kanser Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Selçuk Arslan tarafından ameliyata karar verildi. Ameliyatı başarılı geçen Ayşe Demir, 6 gün hastane de yattıktan sonra şifa ile taburcu edildi.

 

SON ZANNEDİLEN BAŞLANGIÇLAR

86 yaşındaki Ayşe Demir’in ameliyatını başarılı bir şekilde gerçekleştiren Gaziantep Özel Hatem Hastanesi Genel Cerrahi ve Kanser Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Selçuk Arslan “Ayşe hanım teyzemizin dizlerinde 86 yaşın yorgunluğunu kaldırabilmek için protezleri vardı.  2 aydır artarak devam eden yemekleri yutamama ve sonunda su bile içememe şikâyetleri zaten az olan takatini hepten azaltmıştı. Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Muzaffer Ertürk tarafından yapılan endoskopide yemek borusu ve midede kanser tespit edildi. Ameliyatı 3.5 saat süren profesyonel bir ekip başarısından ibaretti. Sonrası yine yorgun dizlerine ve koca yüreğine kalmıştı. 5 oğlu ile 2 kızının yeni bebekleri, şimdiki yaşlarını borçlu oldukları anneleriydi artık. Motivasyonunu sağladılar, inancını kaybettirmediler, yürüttüler,  solunum egzersizlerini yaptırdılar. Servis hemşireleri, koca yürekleri ile desteklediler çok kıymetli hastalarını. Çok şükür  ameliyattan 6 gün sonra, koca çınar,  7 yavrusunu  yeniden kanatlarının altına almak üzere taburcu oldu ve döndü yuvasına. Nihayet ekibin her bir halkasının yüreğinde yine o tatlı huzur kaldı. Toplumda var olan kanser yolun sonudur, bıçak değerse hatalık yayılır gibi gerçek dışı ve çok tehlikeli batıl düşünceler yüzünden bazı hastalar tedavide geç kalıyor. Ayşe hanımın vefalı çocuklarına da bilime ve bize olan güvenlerinden dolayı ayrıca minnettarız.  Allah bizleri hastalarımıza ve yakınlarına mahcup etmeden, ekibin tüm elemanlarının  sadece şifaya vesile olmasını sağlasın inşallah” şeklinde konuştu.

 

20.04.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz