HKÜ Altın Baklava Film Festivalinde ödüller sahiplerini buldu

HKÜ Altın Baklava Film Festivalinde ödüller sahiplerini buldu

Altın Baklava Film Akademisi V. Uluslararası Öğrenci Film Festivali Gala ve Ödül Töreni, Hasan Kalyoncu Üniversitesinde (HKÜ) düzenlenen görkemli bir geceyle gerçekleştirildi. Dev jüri kadrosu ve birbirinden ünlü isimler damga vurdu.

Altın Baklava Film Akademisi V. Uluslararası Öğrenci Film Festivali Gala ve Ödül Töreni, Hasan Kalyoncu Üniversitesinde (HKÜ) düzenlenen görkemli bir geceyle gerçekleştirildi. Dev jüri kadrosu ve birbirinden ünlü isimlerin damga vurduğu gala gecesinde, ödüller sahiplerini buldu.

 

Gala gecesi ve ödül töreni öncesinde HKÜ İletişim Fakültesi ve öğrencilerinin çabalarıyla kurulan HKÜ Radyo’nun açılışı gerçekleştirildi. Gaziantep’te 106.8 frekansı ile yayın yapacak olan HKÜ Radyo’nun açılışında kurdeleyi, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin eşliğinde protokol üyeleri kesti. HKÜ Kongre ve Kültür Merkezinde başlayan Gala Gecesi ve Ödül Töreninin açılış konuşmalarını; Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Sofia National Academy For Theatre And Film Arts’’ Rektörü ve Dünya Sinema Okulları Birliği Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Stanislav Semerdjiev, HKÜ Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Haluk Kalyoncu ve HKÜ Rektörü Prof. Dr. Edibe Sözen yaptı.

 

“24 ÜLKEDEN 200’Ü AŞKIN FİLM BAŞVURUSU”

Festivalin amacının genç yapımcılara, yeni filmler üretme yolunda katkı sunmak ve yeni yetenekleri keşfedebilmek için düzenlendiğini ifade eden HKÜ Mütevelli Heyeti V. Haluk Kalyoncu:” Sinema gibi zor bir alanda emek vererek, amatör ruh ile hazırlanan filmlerin bugün emekçilerinden ilerde aralarından bir Osman Sınav, bir Clint Eastwood çıkar mı bunun peşindeyiz. Onların ulusal ve uluslararası platformlarda tanınmasına destek- vermek için buradayız. Özellikle bu sene kayseri üniversitesinden, Erzurum Atatürk üniversitesine, Mimar Sinan üniversitesinden, Notre Damme üniversitesinden Saint Petersburg üniversitesine, Azerbaycan üniversitesinden Beyrut üniversitesi öğrencilerinden 24 ülkeden, belgesel ve kurmaca kategorilerine 200 ü aşkın kısa film başvurusu altın baklava film akademisini bu sene çok farklı bir noktaya taşımıştır”

13.12.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz