Kaya: “Acil Destek Paketi açıklanmalı

Kaya: “Acil Destek Paketi açıklanmalı

DEVA Partisi Gaziantep İl Başkanı Ertuğrul Kaya hükümetin aldığı 17 günlük tam kapanma kararıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

DEVA Partisi Gaziantep İl Başkanı Ertuğrul Kaya hükümetin aldığı 17 günlük tam kapanma kararıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Kaya “Hükümetin halk sağlığıyla ilgili verdiği bu kararı olumsuz görmemekle birlikte küçük ve ortak ölçekli tüm şirketlerin kaderiyle baş başa bırakıldığını görüyoruz” dedi.

Tam kapanma kararın hükümetin zamanında almadığı pandemi önlemlerinin sonucu olduğunu belirten Kaya 17 günlük kapanma kararının içinde küçük esnafla ilgili hiçbir destekleyici tutumun olmadığını söyledi.

 

TAM KAPANMA VAR AMA DESTEK YOK

“Bayramı bekleyen, umudunu bayram alışverişine bağlayan esnaf unutuldu” diyen Kaya Tam kapanma var ama destek yok paketi yok. Esnafımız tam kapanma kararı ile kaderine terk edildi. Hükümet bu süreçte esnaf için ne kira desteği, ne sigorta desteği ne de pandemi desteği veriyor. Esnafımız SGK, stopaj, KDV, kredi borçları, faturalar ile boğuşurken kapanma kararıyla durumu daha da zorlaşıyor. Diğer yandan günlük işlerle hayatını sürdüren, yevmiye ile çalışan vatandaşlarımız için ise zor bir süreç başlıyor” diye konuştu.

 

ACİL DESTEK PAKETİ AÇIKLANMALI

DEVA Partisi olarak halk sağlığını önemsediklerini ve tam kapanma kararını olumlu bulduklarını açıklayan Kaya kapanma kararı ile birlikte hükümetten Acil Destek Paketi beklediklerini vurguladı.

Kaya, “Genel Başkanımız Ali Babacan’ın açıkladığı üzere küçük işletmeler, esnaf, gündelik yevmiye ile geçinen vatandaşlarımız 3 hafta boyunca mağdur olacak. Biz hükümetten Acil Destek Paketi ile vatandaşlarımıza, esnafımıza destek olmasını bekliyoruz” dedi.

27.04.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz