MİSİAD temsilcilik sayısını 44’e çıkarttı

MİSİAD temsilcilik sayısını 44’e çıkarttı

Türkiye’nin 81 ilinde ve tüm ilçelerinde teşkilatlanan Memleketçi ve Sanayici ve İş Adamları Derneği, (MİSİAD) Dünya’da 34 olan temsilcilik sayısını 44’e çıkardı.

Türkiye’nin 81 ilinde ve tüm ilçelerinde teşkilatlanan Memleketçi ve Sanayici ve İş Adamları Derneği, (MİSİAD) Dünya’da 34 olan temsilcilik sayısını 44’e çıkardı.

Türkiye’nin Dünya’ya açılan Milli Gücü MİSİAD, yaz-kış, yağmur, çamur, gece-gündüz demeden çalışmalarını devam ettiriyor. Yaptığı çalışmalar ve ürettiği projeler ile gönüllere dokunan MİSİAD ailesi gün geçtikçe büyüyor. Avrupa’da 34 olan temsilcilik sayısını 44’e çıkartan Memleketçi ve Sanayici ve İş Adamları Derneği, temsilcilik sayısını artırmak için yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

Yıldız, “MİSİAD, Afrika ülkelerinden tutunda Avrupa’da dahil olmak üzere birçok ülkede temsilcilikler açmaya devam ediyor. Ancak ülkede ki orman yangınları bizleri derinden üzmektedir. MİSİAD olarak, yangınlar tamamen söndürüldükten sonra tüm dünyada ‘1 fidan yerine 1000 fidan’ kampanyası başlatacağız. Şimdi bunun alt yapı çalışmasını yapıyoruz. MİSİAD her zaman olduğu gibi bugün de milletinin yanındadır” dedi.

Orman yangınlarında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı, yaralılara acil şifalar dileyen Yıldız, “Orman yangınları, 83 milyonunun yüreğini ve ciğerini dağladığı ve yaktığı gibi bizim de yüreğimizi ve ciğerimizi dağladı. Bu zor günlerde milletçe bir ve beraber olma günüdür, gün dayanışma içerisinde olma günüdür. MİSİAD olarak, yangınlar tamamen söndürüldükten sonra Doğa Ana’nın yaralarını sarmak için seferber olacağız. Gerek şu anda bize gelen talepler gerekse çalışacağımız kampanyalar ile yurt için ve yurt dışı MİSİAD’a yakışır şekilde hareket edeceğiz. MİSİAD işaret fişekleri gerektiğinde fidan olmasını da bileceklerdir.”

 “Ülke olarak zor bir dönemden geçmenin yanı sıra son günlerde çıkan orman yangınlarından dolayı çok üzüntülüyüz. Bu yangında milyonlarca ağaç yanarak yok olurken, binlerce hayvan ise öldü. Çıkan yangınlar doğanın ekosistemini bozdu. Orman yangınlarına sadece yanan bir ağaç olarak bakmamalıyız. Yanan bizim geleceğimiz, çocuklarımızın geleceğidir. Doğanın ekosistemi bozulursa dünyanın dengesi bozulur. O nedenle MİSİAD olarak, bu zor günde elimizi taşın altına koyarak tüm dünyada ‘1 fidan yerine 1000 fidan’ kampanyası başlatacağız. Yapılacak ve dikilecek her fidan geleceğe umutla bakmamızı sağlayacak ve çocuklarımıza ve torunlarımıza yemyeşil yaşanılabilir bir dünya bırakacağız” ifadelerini kullandı.

“Yazın sıcağını kışın soğuğunu bildik, ama MİSİAD’ın, yiğit kardeşleri bayram seyran demeden 365 gün 7 gün 24 saat ülke ve memleket sevdasıyla yolların yorgunu, gönüllerin hırsızı Edirne’den Kars’a gönül yolcusu oldular. Ülkenin tüm il ve ilçelerinin yanı sıra dünyada 44 ülkede MİSİAD’ın gönül hırsızları ve Türkiye’nin dünyaya açılan milli gücü olmaya candan, gönülden çalışmalarımızı sürdürüyoruz”

“Hz. İbrahim’i içine atmak için nemrut o güne kadar görülmemiş büyüklükte bir ateş yaktırmış. Olacakları izleyen insanlar bir karıncanın ağzında su damlası ile ateşe doğru gittiğini görünce karıncaya ‘Ne yapmaya çalışıyorsun’ diye sormuşlar. Karınca ‘Ateşi söndürmeye gidiyorum’ demiş. İnsanlar ‘Ağzındaki bir damla su ile bu koca ateşi nasıl söndüreceksin’ diye gülmüşler. Karınca cevap vermiş, ‘Evet, belki söndürmez ama maksat safımız belli olsun’. Allah doğru dürüst çalışkan olanın yâr ve yardımcısıdır. Benim birbirinden kıymetli başkanlarım tüm çabamız milli ve yerli sermaye Türk Birliği ve kardeşliği hak yolunun yorgunluğu gönülün gönülle buluşmasına kadar durmak yok yola devam edeceğiz”

2.08.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz