Vali Gül Gazetecileri unutmadı

Vali Gül Gazetecileri unutmadı

Gaziantep Valisi Davut Gül, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında bir basın mensupları ile bir araya geldi.

Gaziantep Valisi Davut Gül, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında bir basın mensupları ile bir araya geldi.

Bir otelde düzenlenen programda çalışan gazetecilerin gününü kutlayan Vali Gül, basın mensuplarının şehrin hafızası olduğunu belirterek şehrin basın mensuplarının gözüyle tanındığını ve şehrin sorunlarına vakıf olunduğunu kaydetti. Kentteki basın cemiyet ve derneklerini ziyaret ettiğini bildiren Vali Gül, basın camiasının sorunlarının bilindiği bu kapsamda yapılabilecekler noktasında öneri ve görüşlere açık olduğunu söyledi. Programda gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Vali Gül, Gaziantep’in asayiş olaylarında bir önceki seneye göre daha iyi olduğunu vurgulayarak olaylarda artışın değil düşüşün yaşandığını dile getirdi.

Vali Gül, “Gaziantep’in nüfusu 2 milyon. 2 milyon nüfuslu şehirlerin hepsinde görülebilecek suçlar Gaziantep’te de var. Türkiye’nin ya da dünyanın hiçbir yerinde suç işlenmiyor ve Gaziantep’te suç işleyen cezalandırılmıyor algısı da doğru değil. Suç işleyene, suça karışana gerekli cezai işlemler uygulanıyor. Türkiye genelinde yüzde dört artış varken Gaziantep’te yüzde bir buçuk azalış var. Yine mala karşı işlenen suçlarda da hırsızlık ve benzeri yüzde yirmi beş civarında azalış meydana gelmiştir. 350 bekçiyle azalan suçlar yeni eklenen 200 bekçiyle de daha da azalacaktır. Okullarda ise emniyetten güvenlik görevlileri ve özel güvenlik görevlileri, polis merkezlerine entegre edilen kamera sistemleri mevcut, servis denetimleri yapılıyor ama bu şu anlama gelmiyor, uyuşturucu problemi polisiye tedbirlerle çözülecek. Dünyanın hiçbir yerinde uyuşturucu problemi polisiye tedbirlerle çözülmüyor, çözülemez. Herkesi üzerine düşeni yapacak, kendi evladına, kardeşine sahip çıkacak. Tabi bunun yanında gerekli altyapının da hazırlanması gerekiyor. Gençlerin spor yapacağı, sosyal kültürel faaliyetler içerisinde olacağı, manevi anlamda ihtiyaçlarının da karşılanacağı altyapının olması gerekiyor. Bunun için de çalışmalarımız başladı. Okullarımızda bugün itibari ile 464 okul spor kulübü kuruldu. On tane olan okul spor kulübümüz varken iki ayda 450’nin üzerine çıkardık. Hedefimiz okullarımızın tamamında olması. Lisanslı sporcu sayımız 400’den 12 bine çıktı 50 bine çıkarmak istiyoruz. Öğrencilerin katılımcı olması için okul meclisleri kurulacak ” dedi.

 

“BEN OKUYORUM, GAZİANTEP OKUYOR”

“Ben okuyorum, Gaziantep Okuyor” kitap okuma kampanyası kapsamında öğretmenlerin velileri ziyaret edeceğini söyleyen Vali Gül, iyi okulun olmadığını, iyi öğretmen, iyi veli ve iyi öğrencinin olduğunu vurguladı. Vali Gül, “İyi öğretmen olarak biz bu işe talibiz. Öğrencilerde de bu niyetin olması için onları motive etmek istiyoruz. Veliler de çocuklarına, okullara sahip çıktığında ciddi anlamda yol katedeceğiz” diye konuştu.

10.01.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz