GAÜN TEKNOFEST İzmir’e hazır

GAÜN TEKNOFEST İzmir’e hazır

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde, Gaziantep Üniversitesinin (GAÜN) akademik paydaşı olduğu TEKNOFEST 2023’ün 3’üncü etabı, Türkiye’nin önemli kurum ve firmalarının destekleriyle İzmir Çiğlide gerçekleşecek

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde, Gaziantep Üniversitesinin (GAÜN) akademik paydaşı olduğu TEKNOFEST 2023’ün 3’üncü etabı, Türkiye’nin önemli kurum ve firmalarının destekleriyle İzmir Çiğli Havalimanı’nda gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin milli ve yerli teknoloji gelişimine katkı sağlayan dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivalinde stand açacak olan GAÜN, öğrencilerinin geliştirdikleri projeleri ziyaretçilerle paylaşılacak. GAÜN’ün İzmir’de gerçekleşecek olan TEKNOFEST 2023’ e hazır olduklarını ifade eden GAÜN Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Yumrutaş, ziyaretçileri GAÜN standına davet etti.

TEKNOFEST yarışmalarına hazırlanan takımların başarı elde etmeleri için ciddi emekler harcadıklarını belirten Prof. Dr. Yumrutaş, GAÜN öğrencilerinin depreme rağmen yoğun bir çalışma yaparak, başarılarıyla bizleri gururlandıklarını söyledi. Prof. Dr. Yumrutaş, “TEKNOFEST 2023 yarışmalarına 335 öğrenci toplamda 62 takımla katılım sağladık. 27 takımımız finale kaldı. Şuana kadar açıklanan sonuçlara göre 2 birincilik ve 2 ikincilik olmak üzere toplam 10 ödül aldık. Birinci olan Çağdaş Roket Takımımız ödülünü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoağan’ın elinden aldı. Bu ödüllerin arkasında büyük bir emek ve caba yatıyor. Bu vesileyle tüm öğrencilerimizi, danışman hocalarımızı ve idari personelimizi gönülden kutluyorum” diye konuştu.

Milli teknoloji hamlesi vizyonuna uygun olarak ‘Sen Geleceksin Diye’ sloganıyla gerçekleştirilecek olan TEKNOFEST, İzmir Çiğli Havalimanı’nda 27 Eylül-1 Ekim 2023 tarihleri arasında yapılacak.

 

25.09.2023 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz