Doç. Dr. Yüksel hasta kabulüne başladı

Doç. Dr. Yüksel hasta kabulüne başladı

Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Yücel Yüksel, SANKO Üniversitesi Hastanesi Organ Nakil Merkezi ile Genel Cerrahi Kliniği’nde hasta kabulüne başladı.

Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Yücel Yüksel, SANKO Üniversitesi Hastanesi Organ Nakil Merkezi ile Genel Cerrahi Kliniği’nde hasta kabulüne başladı.

Doç. Dr. Yücel Yüksel, 1978 yılında Antalya'nın Korkuteli İlçesi’nde doğdu. Akdeniz Üniversite Tıp Fakültesi’nden 2003 yılında mezun olan Doç. Dr. Yüksel, 2004-2010 yılları arasında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Kliniği’nden uzmanlık eğitimi aldı. Asistanlığının son 18 aylık döneminde Akdeniz Üniversitesi Organ Nakli Bölümünde görev alarak karaciğer, böbrek ve pankreas nakil hastalarının ameliyatlarına girdi ve onların ameliyat sonrası takiplerinde bulundu. Doç. Dr. Yüksel, Ağustos 2010 - Ağustos 2011 tarihleri arasında 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı Şırnak Asker Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı olarak askerlik görevini yaptı. Ağustos 2011 - Aralık 2012 tarihleri arasında yaptığı mecburi hizmet sırasında Tatvan Devlet Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı olarak çalıştı. Bu dönemde 8 ay Tatvan Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcılığı görevinde bulundu. Aralık 2012- Haziran 2021 tarihleri arasında Antalya’da hizmet veren Organ Nakli Merkezinde Genel Cerrahi Uzmanı olarak çalıştı. Organ nakli merkezinde çalıştığı süre içinde 3,500’den fazla böbrek nakli (350’si çocuk) ameliyatına, 500’den fazla karaciğer nakli ameliyatlarında yer aldı. Doç. Dr. Yüksel 1,500’den fazla laparoskopik (kapalı yöntemle) böbrek verici ameliyatını yaptı ve bu hastaların takiplerini geçekleştirdi. Mayıs 2020 tarihinde “Doçent” oldu. İlgi alanları, böbrek ve karaciğer nakli, ince ve kalın bağırsak, karaciğer, böbrek tümörü, bu tümörlerin açık ve laparoskopik ameliyatlar olan Doç. Dr. Yüksel, evli ve iki çocuk babasıdır.

19.06.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz