Gaziantep Milletvekili Demir: “HÜDA PAR umut haline gelmiştir”

Gaziantep Milletvekili Demir: “HÜDA PAR umut haline gelmiştir”

HÜDA PAR Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Şehzade Demir, “Siyaset kurumunun iflas ettiği, sorunlar karşısında akim kaldığı ve her geçen gün çözümsüzlükler içerisinde daha da battığı bir Türkiye’de HÜDA PAR umut haline gelmiştir.” dedi.

HÜDA PAR Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Şehzade Demir, “Siyaset kurumunun iflas ettiği, sorunlar karşısında akim kaldığı ve her geçen gün çözümsüzlükler içerisinde daha da battığı bir Türkiye’de HÜDA PAR umut haline gelmiştir.” dedi.

Gaziantep’in Şehitkamil ve Şahinbey İlçe Başkanlıklarının Olağan Kongrelerine katılan HÜDA PAR Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Şehzade Demir, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Şahinbey Kültür Merkezi’nde düzenlenen kongreler Hafız Mehmet Durmaz’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Raporların okunmasının ardından HÜDA PAR İl Başkanı Faruk Göçer, Şehitkamil İlçe Başkanı Ekrem Kaplan ve Şahinbey İlçe Başkanı Mustafa Kaya, selamlama ve açılış konuşması yaptı. Kongrelerde partililere hitap eden HÜDA PAR Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Şehzade Demir, yaptığı konuşmada, partisinin kongrelerinin hayırlara vesile olmasını diledi.

Evliya Çelebi’nin seyahatnamesinde Gaziantep’i “Şehr-i Ayıntab-ı Cihan” olarak nitelendirdiğini belirten Demir, “Evet, Gaziantep; Türkiye’nin gözbebeği, aynı zamanda tarihten bu yana bir ilim ve kültür merkezidir. Gaziantep; zor şartlarda, imkansızlıklara rağmen büyük fedakarlıklar göstererek işgalcilere karşı 11 ay direndi. Kuşatma boyunca açlık, sefalet ve mühimmat sıkıntısıyla karşı karşıya kalan, 6 bin 317 şehit ve binlerce gazi vererek kentin sömürgeci Fransa tarafından işgal edilmesine izin vermediği bir şehirdir. Gaziantepliler ‘Ölürsem şehit, kalırsam gazi’ olurum diyerek tarihte büyük bir direniş sergiledi. Memleketin küffarın eline düşmemesi için Gazi şehrimiz bir sınır karakolu gibi, üzerine düşeni yapmış, bütün memleketi müdafaa etmiştir. Şimdi de memleket nöbetini farklı sahalarda sürdüren Gaziantep, sanayisi, istihdamı, yatırımları ile ülke insanına hizmet etmeye devam etmektedir. Gazi şehrimizin layık olduğu hayat standartlarına ulaşması, tam anlamıyla model bir şehir haline gelmesi için HÜDA PAR olarak inşallah 7/24 sahada olmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

“BUGÜN MAZERET ÜRETME VAKTİ DEĞİLDİR”

Gündeme ilişkin konulara değinerek konuşmasını sürdüren Demir, “Memleketimizde ne kadar çok sorun olduğunu söylemeye gerek var mı bilmiyorum. Biz her seçime bu sorunların çözüm bulması umuduyla gideriz. Ancak genelde de öyle olmuyor. Sorunlar daha da birikip içinden çıkılmaz hale geliyor. Bu sefer de rutin bozulmadı. Doğrusu öncesini arar hale gelmek, siyaset kurumu için olabilecek en olumsuz durum. Memlekete hükümet edenlerin asli görevi; toplantılara katılmak, hasta ziyareti, nikah merasimleri, özel yemekler, cenaze namazı, taziyeler ara sıra da halkı gezmek ile sınırlı değildir. Bunlardan başka bir sorumluluk yokmuş gibi hareket etmektedirler. Yanlışlıklar, haksızlıklar, hukuksuzluklar ve çözüm bekleyen sorunlar ise oldukları yerde duruyor. Halbuki seçimden önce adaletsizliği, yolsuzluğu, yoksulluğu, kanunsuzluğu önleyeceklerini, fakirliğe çare bulacaklarını, gelir dağılımında adalet sağlayacaklarını, sulh ve sükunu sağlayacaklarını söyleyip durdular. Halk yeniden fırsat ve imkan vererek hükümet etme yetkisini verdi. Dolayısıyla bugün mazeret üretme vakti değildir. Mazeret üretmekle bugüne kadar hiçbir sorun çözülmemiştir.” ifadelerini kullandı.

 

 

“EKONOMİ BATTIKÇA BATIYOR”

Ekonomi gelişmelere de değinen Demir, “Ekonomi battıkça batıyor. Tamamen faiz ekonomisine döndük. Üretim, istihdam, yatırım, ticaret diye albenili bir şekilde sunulan yeni istikrar paketi, meğer faiz, enflasyon, ithalat, üretimin bitirilmesi ve dışarıya bağımlılık ekonomisi imiş. 2026’ya kadar enflasyonun düşme umudu kesinlikle kalmamış. Batının hegemonyasını kabul etmek anlamında olan; batıdan kredi arayışına girmek, felaketin aslında daha yeni başladığını göstermektedir. Fiyat anarşisinin üstesinden gelinemiyor, bir hal yasası bile defalarca söz verildiği halde çıkartılmıyor. Hükümetin halktan sahadan üreticiden çiftçiden haberi yoktur. Sokaktan tamamen koptular. Halkın durumunu kimse merak etmiyor. Küreselciler de diğer taraftan bastırdıkça bastırıyor. Büyük bir ahlaki dejenerasyon operasyonu vardır. Farklı renklerdeki paralı sivil toplum örgütleri küreselcilere hizmet ediyor. Sapkın akımlar hiç olmadıkları kadar güçlenmiş vaziyettedir.” dedi.

 

“BAŞARILI VE LİYAKATLİ İNSANLARIN ELENMESİNE GÖZ YUMULUYOR”

“Başarılı ve liyakatli insanların elenmesine göz yumuluyor. Usulsüzlükler almış başını gidiyor. Usulsüzlüklerle yapılan mücadeleler sözde kalıyor. Alınan tedbirler ve verilen cezalar caydırıcı değildir. Yine siyaset kurumu sorunlara etkin, hızlı ve sağlıklı çözüm üretmek yerine sorunları öteliyor.” İktidarın söylem, dil ve uygulama anlamında bıraktığı boşluklardan ve yaptığı hatalardan yararlanan kafatasçı ırkçı yapıların adım adım ilerlediğine dikkat çeken Demir, “Irkçı provokasyonlar birlik ve beraberliği tehdit etmekle kalmamış, dünyanın bize bakışını da değiştirecek, İslam ülkelerini bize karşı tavır alacak noktaya getirmiştir” diye konuştu.

 

“GENÇLİK EVLİLİKTEN UZAK DURUYOR”

Demir, “Gençlik evlilikten uzak duruyor, boşanmalar hızla artıyor, hızla yaşlanıyoruz. İktidar bir süresiz nafaka meselesini bile defalarca söz verdiği halde çözmüyor ya da çözemiyor, muhalefet partilerinin çoğu da süresiz nafakadan yanadır. Erken yaşta evlenenlerin dramı halen devam ediyor. Toplumun bütün dengelerini alt üst eden bu sabit düzenlemeleri dahi yapmaktan aciz bir hale geldik. Bunun bir izahı yoktur.” şeklinde konuştu.

 

 

25.09.2023 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz