HÜDAPAR’dan Gaziantep çıkartması

HÜDAPAR’dan Gaziantep çıkartması

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, ziyaret için geldiği Gaziantep’te kanaat önderleriyle, buluştuktan sonra Basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Döviz kurlarının yükselmesine dair eleştirilerde bulunan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, “Dövizin bu kadar yükselmesi dar gelirli vatandaşı çok ciddi bir şekilde etkiliyor. Sistemin yarattığı sorunlar yine aynı sistem üzerinden çözülmeye çalışılıyor” dedi.

 

YENİ PARA BİRİMLERİ OLUŞTURULMALI

Bu çarkı kırmanın mümkün olduğu önerisinde bulunan Yapıcıoğlu; “Kapitalizmin sömürü düzeninden çıkmak için mutlaka rezerv para olarak Dolar’ın yerine başka bir para birimi geliştirilmeli. Mesela altın bunlardan bir tanesi olabilir. Türkiye'nin ekonomisinin bu kadar kırılgan olmasının en önemli nedenlerinden bir tanesi dış borcun yüksekliğidir. Dış borcu 500 Milyara yaklaşan bir memlekette Dolar, TL cinsinden borç yükünü çok ciddi bir şekilde arttırmaktadır. Bu borcun en önemli sebebi de açık finansman yönteminin kabul edilmesidir. Hükümet süreci nasıl çözeceğini halk ile paylaşmıyor bu çok büyük bir eksikliktir. Bunun için Dünya genelinde yeni Para birimleri oluşturulmalı. Tamamı ile Dolar ve EURO gibi para birimlerinden uzaklaşmak gerekir” dedi.

26.11.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz