Medical Park'ta Başhekim değişti

Medical Park'ta Başhekim değişti

Medical Park Gaziantep Hastanesi’nin Başhekimlik görevine Göğüs Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ekber Şahin getirildi.

Medical Park Gaziantep Hastanesi’nin Başhekimlik görevine Göğüs Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ekber Şahin getirildi.

       Görev değişikliği ile ilgili bilgilendirmede bulunan Genel Koordinatör Hayrullah Kubba:       ‘’2008 yılında açıldığı günden bu yana başta Gaziantep olmak üzere çevre il ve ilçelerin yanı sıra komşu ülkelerden gelen hastalara da hizmet veren Medical Park Gaziantep Hastanesi gerek tıbbi donanımı gerekse de bölgede yer almayan yan dal branşları ile bölgede referans hastane olmaya devam etmektedir. Türkiye’nin birçok ilinden gelen hekimlerle nitelikli ve farklı branşları şehrimizin hizmetine sunduk. Göğüs Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ekber Şahin de diğer hekimlerimiz gibi şehir dışından ailemize katıldı. Hekimimiz hem hastalarımıza hem de hastanemize hizmet verecektir. Akademik birikimi, hekimlik kariyeri ve idarecilik tecrübesi ile Medical Park Gaziantep Hastanesi’ne katkısı olacağına inancımız tamdır. Bu vesile ile, değerli hekimimize Medical Park Gaziantep Hastanesi’ndeki kariyer yolculuğunda başarılar diliyoruz’’ dedi.

Başhekim olarak görev yapmaya başlayan Prof. Dr. Ekber Şahin ise ‘’Medical Park Gaziantep Hastanesi dünya standartlarında üst düzey sağlık hizmeti sunan bir hastane olup, bunu, Sağlıkta Akreditasyon Standartları (Sas) Belgesi ile birlikte Müşteri Memnuniyeti, Çevre Yönetim Sistemleri, Enerji Yönetim Sistemleri, Kalite Yönetim Sistemleri, Sıfır Atık Projesini içeren (10002, 14001, 50001,9001)  İSO Belgesi ile ispat etmiştir. Medical Park Ailesi’ne katılmak benim için gurur ve mutluluk vericidir. Yıllar içerisinde edindiğimiz bilgi ve tecrübemizle hastanemizi sağlık hizmeti süreçlerinde daha iyiye en iyiye götürmek temel amacım olacaktır’’ ifadelerini kullandı.

       Başhekim Prof. Dr. Ekber Şahin Kimdir?

Medical Park Gaziantep Hastanesi’nin yeni başhekimi Prof. Dr. Ekber Şahin, 1968 yılında Tunceli’nin Hozat ilçesinde dünyaya geldi. 1991 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Tıp Eğitimini tamamladı. 2002 yılında ise Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Ana Bilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamladı. Türkiye’nin birçok yerinde görev alan Prof. Dr. Ekber Şahin, 2002 yılında Kırşehir Devlet Hastanesi’nde Uzman hekimlik, 2002 ile 2004’te Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Ana Bilim Dalı’nda Öğretim Görevlisi olarak, 2005 yılında ise ‘’Yardımcı Doçent’’ ünvanıyla atanarak 2010 yılına kadar bu görevde çalıştı. 2010 yılında ‘’Doçent’’ olan Prof. Dr. Şahin, 2015 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Ana Bilim Dalı’nda ‘’ Profesör Doktor’’ ünvanıyla hizmet verdi.

 

10.08.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz