Medical Park’ta kabustan kurtuldu

Medical Park’ta kabustan kurtuldu

Ülseratif kolit nedeniyle hayatı kabusa dönen 26 yaşındaki Hacer Taş, Gaziantep Medical Park’a gelerek kabustan kurtuldu.

Ülseratif kolit nedeniyle hayatı kabusa dönen 26 yaşındaki Hacer Taş, Gaziantep Medical Park’a gelerek kabustan kurtuldu.  

Mardin Dargeçit’te yaşayan 26 yaşındaki Hacer Taş, geçen yıl Mayıs ayında kanlı ishal, karın ağrısı ve krampları, kilo kaybı ve günde yaklaşık 40 kez tuvalete çıkma şikayetleriyle uzun süre mücadele etti. Bu süre zarfında yaklaşık 20 kilogram kilo kaybeden Hacer Taş, Medical Park Gaziantep Hastanesi Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Koruk’a tavsiye üzerine gelerek başvurdu. Kolonoskopi işlemi sonrasında kalın bağırsağın büyük bir kısmına yayılmış olan Ülseratif Kolit (Pankolit) tanısı iletedavisi gerçekleştirildi. Tedavi öncesinde bağışıklığı oldukça zayıflamış olan Hacer Hanım, Pankolit tedavisi ile birlikte nadiren görülen ve zor tedavi edilen CMV (Sitomegalovirus) enfeksiyonu tanısı konularak aynı anda tedavi edildi. Yemek borusunda da yaralar olan Hacer Taş, Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Koruk’un gerçekleştirdiği başarılı tedavi ile sağlığına kavuştu. Hacer Hanım Prof. Dr. Koruk’un ilgisinden ve profesyonel yaklaşımından çok memnun olduğu ifade etti. Medical Park Gaziantep’in hemşirelerinden yardımcı personeline kadar oldukça memnun olduğunu belirten Hacer Hanım böyle zor bir hastalığı yendiği için herkesin gönül rahatlığı ile bu hastaneye başvurabileceğini belirtti.

30.03.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz