SMA HASTALARI DESTEK BEKLİYOR

SMA HASTALARI DESTEK BEKLİYOR

Gaziantep’te SMA hastalarının aileleri İl Sağlık Müdürlüğü önünde yaptıkları basın açıklamasında 23 milyon lira tutarındaki ilaç için devlet tarafından bütçe ayrılarak ölüme terk edilen çocuklarına yardım eli uzatılması istedi.

Gaziantep’te SMA hastalarının aileleri İl Sağlık Müdürlüğü önünde yaptıkları basın açıklamasında 23 milyon lira tutarındaki  ilaç  için devlet tarafından bütçe ayrılarak ölüme terk edilen çocuklarına yardım eli uzatılması istedi. Saadet Partisi Gaziantep İl Başkanı Mehmet İslam ve Yönetimi bu çağrıya duyarsız kalmadı.

Gaziantep’te Spinal Musküler Atrofi (SMA) Tip 1 hastası bebeklerin aileleri ve hasta gönüllüleri İl Sağlık Müdürlüğü önünde Türkiye genelinde eş zamanlı olarak Gaziantep’te de basın açıklaması yaptı. Üretimi ABD’de yapılan ve çok yüksek meblağlarda satılan ilaçların karşılanması için Sağlık Bakanlığı’ndan yardım istedi. Yardım çığlıklarını bir an önce duyulmasını isteyen ailelere Saadet Partisi Gaziantep İl Başkanı Mehmet İslam da destek verdi.

 

“DEVLETİMİZ GEREKLİ ÇALIŞMALARI YAPSIN”

Devlet tarafından SMA hastası çocukların tedavileri için bütün çalışmaların yapılması gerektiğini belirten Saadet Partisi Gaziantep İl Başkaın Mehmet İslam, “Bu hastalıkla mücadele eden çocuklar ve ailelerin büyük çoğunluğu ızdırap ve çile halinde kimi SMA hastası çocuklar hayatlarını kaybediyor. Biz de Saadet Partisi olarak bu duyarlı davranışları destek olmak adına özellikle devletimizden bu tür hastalarımızla ilgili gerekli olan bütün çalışmaları yapmasını istiyoruz” dedi.

 

“VALİLİK VE İŞ İNSANLARI KAMPANYA DÜZENLESE MEBLAĞLAR KARŞILANIR”

Gaziantep Valiliği ve iş insanlarına seslenen SMA hastası bebeklere yardım gönüllüsü Volkan Akgül, “SMA hastası bebeklerin gönüllüsü SMA hastası bebeklerin ilacı yurtdışında ve yüksek meblağlarda bir tedavi yöntemi buda. Bu konuda devletimizden yardım bekliyoruz. Bebekleri kaderlerine bırakmamalarını istiyoruz. Tedavi konusunda ilaçları konusunda zorunlu olan ilacı Sağlık Bakanlığı’nın Türkiye’ye getirmesini rica ediyoruz. Bu bebekler ölüm terk edilmesin hepimiz kampanyalar düzenliyoruz.  İnsanların toplayabildiği paralar maalesef yeterli olmuyor. Bebekler maalesef vefat ediyor. Türkiye genelinde bin 600 bebek yardım bekliyor. Devletimiz TRT payı gibi bir payda SMA hastalarımız için ayırsa bebeklerimiz gözlerimizin önünde her geçen gün ölüyor. En büyük sanayi organizelerden birisine sahip Gaziantep ve bu şehir evlatlarına sahip çıkmalı. Ülke genelinde dünya genelinde bilinen bunca büyük patronlar Gaziantep’in markaları var. Bu bebeklere kampanya düzenlenmeli valilik ve iş insanları kampanya düzenlenirse onlar çok kısa sürede bu meblağlara ulaşırlar” dedi.

1.12.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz