SOSYAL MEDYA BELEDİYECİLİĞİNİ BIRAKIN

SOSYAL MEDYA BELEDİYECİLİĞİNİ BIRAKIN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında Cumhurbaşkanı Külliyesi’nde düzenlenen AK Partili Belediye Başkanları Toplantısında Başkan Erdoğan, Belediye Başkanlarına sosyal medya Belediyeciliğini bırakmalarını istedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında Cumhurbaşkanı Külliyesi’nde düzenlenen AK Partili Belediye Başkanları Toplantısında Başkan Erdoğan, Belediye Başkanlarına sosyal medya Belediyeciliğini bırakarak halkın içine inmelerini ve dokunuş yapmalarını istedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplantıda yaptığı konuşmada vatandaşların belediyelerden sadece rutin işlerinin görülmesini değil, kendisine kıymet verilmesini, saygı duyulmasını da beklediğini aktararak “İnsanımız telefon açtığında muhatap bulmayı, soru sorduğunda cevap almayı, bir sıkıntısını ilettiğinde çözülmesini, kısa vadede çözülmezse bile en azından ilgilenilmesini arzu ediyor. Gönül belediyeciliği derken biz de işte böyle bir anlayışı kast ediyoruz. Vatandaşa değer veren, sorunlarına samimiyetle çözüm arayan, gayretli, çalışkan dürüst bir belediyecilik tasavvurundan bahsediyorum. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki gönülden yapılan her iş bereketlenir, yüksünerek yapılan işlerin ise hiç kimseye bir faydası olmaz. Belediye Başkanlarımız insanlara canla başla hizmet ederken, güler yüzü, saygıyı, samimiyeti, tevazuyu asla elden bırakmamalı. Sizlerden, 2019 seçimlerinde milletimize açıkladığımız manifestomuzdaki 11 prensibe sıkı sıkıya sahip çıkmanızı istiyorum. Kapılar çalınarak evlere misafir olmaya mecburuz. Bunu geliştirerek gönül belediyeciliğini de tüm şehirlerde yaygınlaştırmamız lazım. Mütevazı olmak, tevazu içinde çalışmalarımızı yaygınlaştırmak bizim için en önemli görev ve ben bunu başaracağımıza inanıyorum. 2023'e de böyle hazırlanmamızın gereğini tekrar hatırlatıyorum” diye konuştu.

23.06.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz