Bayram sonrası esnaf dükkanını hemen açmalıdır

Mehmet KASAPBAŞI

Bayram sonrası esnaf dükkanını hemen açmalıdır

Bismillahirrahmanirrahim

Gaziantepli vatandaşlarımızın, halkımızın ve tüm İslam aleminin Kadir Gecesi'ni ve Ramazan Bayramını kutlar, Müslümanların ve tüm insanların kurtuluşuna, huzuruna, barışına ve kardeşliğine vesile olmasını cenabı Allah'tan temenni ve niyaz ederim.

Pandemi nedeniyle milletimiz ve bilhassa esnafımız geçim sıkıntısı ve borç batağındadır. Fabrikalar, marketler, havaalanları, turistik yerler ve bankalar açık esnaf kapalı, ey iktidar sizin gareziniz esnafa mı bayrama 2 hafta kalmış siz esnafa yasak getiriyorsunuz. Esnaf senet ve çekle aylar önce borçlanmış peki esnaf çekini senedini nasıl ödesin.

Biz Saadet partisi olarak iktidara diyoruz ki acil olarak esnafa Cansuyu olarak nakit para yardımı ve faizsiz krediler verilmesini istiyoruz. Öte yandan Saadet partisi genel başkanı Temel Karamollaoğlu'nun önerdiği fert başına herkese 1000 TL verilmelidir. Fevzi yerinde bir karardır desteklenmesi lazımdır. Öte yandan esnafın çek ve senetleri 3 ay ertelenmesi için bir kararname çıkarılmalıdır. Diğer yandan açık alanda satış yapmasına yasak getirilen pazarcılarda büyük sıkıntılar içindedir. Açık havaya Virüs geliyor, lebaleb kalabalık marketlere virüs gelmiyor. Bunu anlamak mümkün değil Allah feraset versin. Öte yandan Gaziantep'te bir camide ittifaka giren vatandaşları emniyet güçlerinin biber gazı sıkmalarını Saadet Partisi olarak şiddet ve nefretle kınıyoruz. Bunu yapanlar kesinlikle cezalandırılmalıdır.

Diğer yandan Gaziantep'teki Tugay komutanlığı olduğu yer inşaat alanı olacağını basından öğrendim. Kesinlikle bu karardan vazgeçin. Bu Tugay yerinin Dülük ormanı alanı ile birleştirilmesini ve memleketin nefes almasını öneriyorum. Saadet Partisi olarak iktidara diyoruz ki muhalefet liderlerinin önerilerine kulak ve istişare rağbet var. Diğer yandan iktidara diyoruz ki esnaf çocuğuna harçlık dahil veremiyor. Şu hira içeriz içinde onlarca esnaf borç yüzünden intihar etmiştir. Bu nedenle Ramazan bayramı sonrası esnaflar dükkanlarını hemen açmalıdır. Saadet Partisi olarak polis kardeşlerimden ricamız herkese ceza kesmeyin hoşgörülü olun vatandaş zarari bir ihtiyaç için markete gidiyor yaşlı vatandaşlarımız bir nefes almak için evden dışarı çıkıyor hemen ceza kesiliyor zulümle abad olunmaz biraz vatandaşa karşı toleranslı olun. Saadet Partisi olarak iktidarı tavsiyemiz israfa kesinlikle son verin lüks araba alanlarına son verin 3-5 maaşı olan bürokratlara son verin. Millet çok sıkıntıda vatandaşların derdine çare olun. Bu dünya kimseye kalmaz hepimiz Allah'a bir gün hesap vereceğiz. Diğer yandan acil olarak yüksek faiz uygulamasına da son verin faizleri indirin. Yüksek faizde hiçbir ülke kalkınmaz. Çözüm faizsiz adil düzen iktidarıdır.

10.05.2021 (Mehmet KASAPBAŞI)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

ÇİFTÇİLERE UCUZ MAZOT VE UCUZ GÜBRE VERİLMELİDİR

ESNAFIN VE VATANDAŞIN FERYADI ARŞA ULAŞTI

İsrail ile yapılan tüm anlaşmalar iptal edilmelidir

Esnaflara nakit yardım yapılmalı

Geçim ittifakında birleşelim

1994 Ruhu Denk bütçe havuz sistemi yapmakla olur

Çanakkale şehitlerine selam olsun

Milli ve yerli helikopterler yapılmalıdır

Asrın lideri Refah yol hükümeti Başbakanı Necmettin Erbakan