Geçim ittifakında birleşelim

Mehmet KASAPBAŞI

Geçim ittifakında birleşelim

Bismillahirrahmanirrahim

Vatandaşlarımızın içinde bulunduğu ekonomik çıkmazın iktidarın asıl gündeminde olması lazımdır. Esas konuşulması gereken 104 emekli Amirallar'ın bildirisi değil, 2 milyon esnafın derdidir. 83 milyon vatandaşımızın derdi olmalıdır. Öte yandan ülkemizin adaletten, ekonomiye, dış politikadan, eğitime kadar her alanda yaşadığı savrulmayı iktidar umursama da bu savrulma milletimizi gelecek kaygısına ve geçim sıkıntısına sürüklemiştir. Biz Saadet Partisi ve milli görüş olarak Aziz milletimizin açlığa, yoksulluğa, adaletsiz gelir dağılımına hayat pahalılığına mahkum edilmesine kesinlikle karşıyız. Diğer yandan ülkemizin kaynaklarının israfa, ranta, lükse ve şatafata gitmesine karşıyız. Bir gece dövizde yaşanan 1 liralık artışla birileri servetine servet katarken, diğer tarafta her geceyi uykusuz ve huzursuz geçiren milyonlarca insanımızı görmezden gelemeyiz. Çalışan, emek veren ve ter döken insanımızın omuzlarına milyarlarca faiz yükünün yüklenmesine rıza gösteremeyiz. Bugün asıl darbe milletimizin cebine, emeğine, aşına yapılarak mutfaklardaki tenceresini kaynamaz hale getirmek ile yapılmaktadır. Darbe sadece postallarla değil vergilerle, aşırı zamlarla, cezalarla ve yüksek faizlerle yapılmaktadır. Öte yandan demokrasiye el uzatan askeri vesayet de insanımızın kazancına el uzatan takım elbiseli sivil vesayeti de kabul etmemizde mümkün değildir. Bu gün 104 amiralin bildirisi için olağanüstü toplanılması düşünülüyorsa 84 milyon vatandaşımızın geçim derdi içinde mutlaka bir araya gelmek mecburiyetindeyiz. Biz Saadet Partisi ve milli görüş olarak tüm Türkiye'yi geçim ittifakında toplanmaya davet ediyoruz. Ülkemizde en zengin %20'nin toplam gelirden aldı pay %46'dan fazla en yoksul %20'nin ise toplam gelirden aldığı pay %6.2'dir. Aradaki fark 7.5 mislidir. En değerli ittifak bu gelir adaletsizliğine karşı yapılacak ittifak olacaktır. Bu sebeplerden dolayı vatandaşlarımızın, emeklilerimizin, asgari ücretlerimizin, dar ve sabit gelirlilerin çiftçilerimizin, pandemi nedeniyle siftahsız dükkan kapatan esnaflarımızın kazancına, emeğine, hakkına ve penceresine yapılan darbelerinde karşısında olan herkesi geçim ittifakında olağanüstü toplanmaya davet ediyoruz. Öte yandan milli görüş harekatı olarak 50 yıldır darbelerden ve darbeci zihniyet en çok sıkıntıya ve zararı biz gördük. Saadet Partisi ve milli görüş olarak tüm darbeleri ve darbeci zihniyetlere karşıyız. Türkiye'de demokrasinin,özgürlüğün ve insan haklarının Kamil manada hakim olmasını istiyoruz.

Not:

1-Saadet Partisi olarak sayın Gaziantep valisi Davut Gülden ricamız 65 yaş üstü yaşlıların hastaneden randevu alanların raylı sistem ve belediye otobüslerin erken binmelernide sağlamak için gereken kolaylığın gösterilmesini istiyoruz. 

2- Teravih namazlarının camilerin açık bahçelerinde kılınmasını öneriyoruz.

3- Sayın Adalet Bakanımız Abdülhamit Gül Beyin annesinin vefat ettiğini üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım merhumeye Allah'tan rahmet aile efradına sabrı cemil niyaz ediyorum.

12.04.2021 (Mehmet KASAPBAŞI)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

Bayram sonrası esnaf dükkanını hemen açmalıdır

Esnaflara nakit yardım yapılmalı

1994 Ruhu Denk bütçe havuz sistemi yapmakla olur

Çanakkale şehitlerine selam olsun

Milli ve yerli helikopterler yapılmalıdır

Asrın lideri Refah yol hükümeti Başbakanı Necmettin Erbakan

ALLAH DOSTU MÜCAHİT ERBAKAN

MÜCAHİT ERBAKAN

GERÇEK GÜNDEM YOKSULLUK, İŞSİZLİK VE PAHALILIK