Deva Hastanesi’nden Bademcik Ameliyatı daveti

Deva Hastanesi’nden Bademcik Ameliyatı daveti

Özel Deva Hastanesi K.B.B. Bölümü’nden Emre Canbolat, bademcik ameliyatları hakkında bilgi verdi.

Özel Deva Hastanesi K.B.B. Bölümü’nden Emre Canbolat, bademcik ameliyatları hakkında bilgi verdi.

Yarıyıl tatili başlamışken, çocuğunuzun bademcik ve geniz eti sorunu varsa bu şikâyetleri sonlandırmak elinizde. Kanama olmadan, yatış gerektirmeden, sadece yarım saat süren bademcik ameliyatları ile çocuğunuz hem sağlığına kavuşacak hem de okulda başarılı olması için önünde bir engel kalmayacaktır.

 

BADEMCİK AMELİYATI İÇİN YARIYIL TATİLİ İDEAL ZAMAN

Bademcik ameliyatı olması gereken çocuklar için yarıl tatili mutlaka değerlendirilmelidir. Çocuklarda yapısal olarak zaten dar olan ve havayolunu tıkayan bademcikler, irileştiğinde boğazın çapını daraltarak, çocuklarda horlama, huzursuz uyku, gece terlemeleri ve uykuda nefes tıkanmalarına yol açar. Tedavi edilmezse çocuklarda büyüme ve gelişme bozuklukları, saldırganlık, huysuzluk ve öğrenme güçlüklerine neden olur. Sömestr tatilinde yapılan ameliyat sayesinde bademcik sorunundan kurtulan çocuklar, daha rahat ve sağlıklı bir okul ve özel yaşama kavuşmaktadır.

 

BAĞIŞIKLIK ZAYIFLIYOR MU?

Bademcikler alındıktan sonra vücudun savunmasız kaldığı, hatta boğaz enfeksiyonlarının daha sık görülmeye başladığı düşünülür. Bademcikler, vücudun savunmasında görevli olsalar da ameliyat sonrasında vücutta bu dokuların yerine görev yapacak çok fazla doku bulunuyor. Bu nedenle ameliyat sonrasında uzun vadede bağışıklık sisteminde olumsuz bir etki görülmüyor. Ayrıca bademcik ameliyatı sonrasında bağışıklık sisteminin zayıfladığını işaret edebilecek hiçbir bilimsel veri mevcut değil.

 

20.01.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz