DEVA’da ibre Cenger gösteriyor

DEVA’da ibre Cenger gösteriyor

Ali Babacan başkanlığındaki Demokratik ve Atılım Partisi (DEVA) Partisi Gaziantep İl başkanı ataması çalışmalarına devam ediyor.

Gaziantep’e ayrı bir önem veren ve teşkilatı için isim arayışında olan partiye yoğun başvuru olduğu iddia edilirken elemeleri geçen ilk 10 isim belirlendi.


Kuruluşu Koronavrüs salgınına denk gelmesine rağmen, Deva Partisi kuruluşunun3. ayında hızla örgütlenmeye devam ediyor.

Bu hafta sonuna doğru Gaziantep İl Başkanının ismi Genel Merkez tarafından açıklanması beklenirken, sanayici iş adamı İrfan Canger’in isminin ağırlıkta olduğu öğrenildi.

Ankara'da 11 Mart 2020 tarihinde kuruluş toplantısını gerçekleştiren Deva Partisi, ilk aşamada kurucuları arasından dijital ortamda gerçekleştirdiği bir toplantı ile genel merkez başkanlık kurulunu, genel merkez yönetim kurulu, merkez disiplin kurulu ve uyuşmazlık çözüm kurullarını oluşturdu, devamında ise il ve ilçe ilgili değerlendirmeler yapılıyor.

ADAY SAYISI 10’A DÜŞÜRÜLDÜ
Gaziantep’te baş vuru sayısının bir hayli fazla olması nedeniyle DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın kurmayları siyasi geçmişlerinin yanı sıra, saygınlıkları, temsili durumları, bulunduğu şehrin genel durumlarına hakim olmaları gibi bir çok konuda değerlendirmeler yapmasının ardından elemelerden geçen ilk 10 kişilik ismi belirledi.
DEVA Partisi Genel merkezinden elde edilen bilgilere göre bir kişinin ismi gizli tutulurken diğer 9 kişilik isimler ise şunlardan oluştu. İrfan Cenger, Ali Karakan, Ertuğrul Kaya, İbrahim Halil Yılmaz, Mehmet Erdoğan, Menderes Karaduman, Mehmet Budak, Necati Binici, Şerif Başkülekçi,

ADAYALR TİTİZLİKLE İNCELENDİ
Gaziantep İl Başkanlığı için yapılan başvuruları titizlikle inceleyen heyet, teşkilatlanmada bilgi ve birikimi yüksel olan adaylara ağılık verecek. İl başkanlığı için Gaziantep’teki tüm kesimleri temsil edecek dinamik bir isim arayışının olduğu Demografik yapıya uygun bir yönetim kadrosunun hedeflendiği bilgisini veren DEVA Partisi heyetinin ise 10 isimden 3 kişi üzerinde yoğunlaşmaya başladığı gelen bilgiler arasında yer aldı. Bunların ise İrfan Çenger, Necati Binici ve Ertuğrul Kaya olduğu isimlerinin ise Genel Başkan Ali Babacan’a iletildiği öğrenildi. Babacan’ın daha önce Libarel Parti İl Başkanlığı görevini yürüten İrfan Cenger üzerinde ağırlık verdiği ve büyük ihtimalle Gaziantep’te bu isme güvendiği öğrenildi.

1.07.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz