Geleceğin Basketbolcuları Kuşadası’na gitti

Geleceğin Basketbolcuları Kuşadası’na gitti

Gaziantep Basketbol U-13 takımı süper lig ve bazı Avrupa takımlarının alt yapılarının da yer aldığı turnuva için Kuşadası’na gitti.

Gaziantep Basketbol U-13 takımı 5 gün boyunca Kuşadası’nda kamp yapacak ve turnuvada mücadele edecek. Son yıllarda alt yapıya verdiği önemle dikkatleri üzerine çeken kırmızı siyahlılar, sporcuların tecrübe kazanması ve güçlü rakiplerle mücadele etmesi için Kuşadası’ndaki turnuvaya gitti. Fenerbahçe, Anadolu Efes, Zalgiris Kaunas, Darüşşafaka, Türk Telekom, Bahçeşehir gibi önemli takımlarının alt yapılarının da yer aldığı kamp programı boyunca her gün bir rakibiyle maç yapacak. Kırmızı siyahlılarda hedef ise 13 yaş grubu sporcuların tecrübe kazanmaları. 14 kişilik kafilenin başında ise antrenör Okan Altınbaş bulunuyor.

 

ALT YAPI HAMLESİ

Gaziantep Basketbol takımı son yıllarda alt yapıya büyük önem veriyor. Tüm yaş kategorilerinde A ve B takımları oluşturan kırmızı siyahlılar, hem Gaziantep hem de Türk basketboluna önemli yıldızlar kazandırmak istiyor. Profesyonel hocalar nezaretinde alt yapı takımları çalışmalarına Karataş Spor Salonu ve Mehmet Emin Er Spor Salonu’nda devam ediyor. Bir basketbol okulu gibi sporculara A’dan Z’ye basketbol öğretiliyor. Antremanlarda A takımların oynadıkları sistemler de çalıştırılıyor. En küçük yaşlardan gençler kategorisine kadar tüm kategorilerde idmanlar aralıksız sürüyor.

25.01.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz