GTO’dan Gastonomi Turizmine katkı

GTO’dan Gastonomi Turizmine katkı

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) birçok alanda olduğu gibi hayata geçirdiği yeni projelerle şehrin geleceğine ışık tutuyor.

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) birçok alanda olduğu gibi hayata geçirdiği yeni projelerle şehrin geleceğine ışık tutuyor.

Geçtiğimiz günlerde “Dış Ticaret İstihbarat Birimi”nin lansman toplantısını gerçekleştiren GTO, Gaziantep’in gastronomi turizmine ivme kazandıracak, “Gaziantep’te Gastronomi Turizminin Kalitesinin Arttırılması Projesi”ni tanıttı.

İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) tarafından desteklenen ve “Sofrada Lezzet Hizmette Kalite” sloganıyla yola çıkılan projenin tanıtım toplantısında konuşan GTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Uğur Acıoğlu, dünyaca bilinen bir mutfağa sahip olduklarını ancak gastronomi turizminde hizmet kalitesinin istenen düzeyde olmadığını belirtti.

Proje kapsamında faaliyete geçirecekleri ‘Gastronomi Akademisi ve Uygulama Restoranı’ ile yürütülecek çalışmalar hakkında da bilgi veren Acıoğlu, hem meslekleri hem de Gaziantep adına omuzlarında büyük bir sorumluluk olduğunu belirterek şunları söyledi: “Gaziantep için mutfak kültürü, ticaret kültürü kadar önemli ve değerlidir. Bu değere daha da değer katmak adına Gaziantep Ticaret Odası olarak elimizden geleni yapmaya gayret ediyoruz. Mutfağımızın ulusal ve uluslararası tanıtımından, sektörün sorunları için çözüm ortağı olmaya kadar bugüne kadar birçok çalışmaya imza attık. Şimdi de sektör için yepyeni bir adım atıyoruz. Bu atılan adımla birlikte inanıyorum ki gastronomi turizmimiz daha da değerlenecek, hizmet kalitesi artacak.”

21.10.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz