Şanlıurfa’da kaymakam depremzede çocukları okula döndürmek için ter döktü

Editör
Teknisyen
Yayın
2 Mart 2023 22:20
Güncelleme
2 Mart 2023 22:20


Şanlıurfa’nın Hilvan Kaymakamı Coşkun Doğan, okulu yıkılan kısal bir mahallede öğrencilerin tekrar ders başı yapması için dakikalarca velilere sitem etti.
Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde, verilen aranın ardından öğrenciler dün yeniden ders başı yaptı. Okulları yıkılan veya hasar gören birçok mahallede öğrenciler yeni okullara kayıtları yapıldı. Okulu yıkılan Hilvan ilçesine bağlı kırsal Kovancı Mahallesi’nde bulunan 19 öğrenci de taşımalı sisteme alınarak 8 kilometre uzaklıktaki Söğütlü İlkokulu’na kayıtları yapıldı. Deprem korkusu yaşayan birçok çocuk gibi kayıtları yapılan öğrenciler de okula gitmeyince devreye kaymakam girdi. Okulu yıkılan kırsal Kovancı Mahallesini ziyaret eden Hilvan Kaymakamı Coşkun Doğan, çocuklarını okula göndermeyen velilere sitemde bulunarak, eğitim ve öğretimin önemi noktasında dakikalarca dil döktü.

“Hayatı normalleştirmenin yolu eğitimdir”
Hayattın normalleşmesi noktasında en önemli ön ayağın okulların açılması olduğuna dikkat çeken Kaymakam Coşkun Doğan, “Depremin üzerinden 25 gün geçti. Yaraları sarmaya devam ediyoruz. Sizler burada çadırda iken ben rahat değilim. Samimiyetime inanın ve güvenin. Bugün de yanınızdayım. Ne yazık ki mahallemizde bulunan okulumuz depremde yıkıldı. Biz de çocukları, taşımalı eğitime aldık. Buraya gelmeden önce Söğütlü İlkokulu’na gittim. Bu çocukların hiçbiri okulda yoktu. Bu çocukları neden okula göndermediniz değerli vatandaşlarım, bizler cehaletle zaten mücadele ediyoruz. Bir de üzerine deprem geldi. Şu an tüm enerjimizi depremle mücadele için harcamaktayız. Biz nasıl normalleşeceğiz. Normalleşmenin en önemli göstergesi okulların açılmasıdır. Okulu açtık. Öğrencimiz gelmiyor. Çok üzüldüm. Sizlere buradan sitemlerimi iletiyorum. Çocuklarımızı yarından itibaren okula gönderelim” ifadelerini kullandı.
Kaymakam Doğan, yarından itibaren mahallede bulunan çocukların okula gönderileceği hususunda velilerden söz alarak mahalleden ayrıldı. Mahalle ziyaretinde, Kaymakam Doğan’a İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş de eşlik etti.

Bir Yorum Bırakın

Popüler Yazılar

"DUBAİ GULFOOD 2024 FUARI İHRACATÇILAR İÇİN MORAL VE MOTİVASYON KAYNAĞI OLDU"

8 Okunma

GTO MYM, BELGELENDİRMEYE DEVAM EDİYOR

8 Okunma

GTO Meclisi yapıldı

8 Okunma

GSO BAŞKANI ADNAN ÜNVERDİ’NİN RAMAZAN BAYRAMI

8 Okunma

Kadooğlu: Habur, bölge ekonomisinin can damarıdır

8 Okunma

Marquis Wright Gaziantep Basketbol’da

455 Okunma

Barak Futbol Spor Kulübü Kongresini yaptı.

210 Okunma

Sağlık Müdürlüğü'nden Kurban tedbirleri

192 Okunma

AK PARTİ’DE TEMAYÜL HEYECANI YAŞANDI

187 Okunma

Gaziantepliler Milli maçı Dev ekranda izleyecek

169 Okunma

Gaziantep F.K.'da tempo yoğun

1114 Okunma

Yüksek tansiyon neden olur? Yüksek tansiyon nasıl düşürülür? 8 soruda yüksek tansiyon

1034 Okunma

Depremin yıktığı binada ilginç görüntüler ortaya çıktı

957 Okunma

SANKO ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ’NDE DENGE MERKEZİ KURULDU

945 Okunma

Deprem sonrası moral ve dayanışma buluşmaları

923 Okunma

Nöbetçi Eczaneler

20 Temmuz 2024 Cumartesi Günü Nöbetçi Eczaneler