ALGspor’dan Milli takıma 9 oyuncu

ALGspor’dan Milli takıma 9 oyuncu

Yeni sezon hazırlıklarına kendi tesislerinde yaptığı çalışma ile devam eden Gaziantep ALGSPOR'da 9 futbolcuyu A Milli takıma çağrılmanın gururu yaşanıyor.

Yeni sezon hazırlıklarına kendi tesislerinde yaptığı çalışma ile devam eden Gaziantep ALGSPOR'da 9 futbolcuyu A Milli takıma çağrılmanın gururu yaşanıyor.  Kadınlar 1. Liginde en çok oyuncu gönderen iki kulüpten birisi olmanın gururunu yaşayan Sarı-Grililer 2 yabancı oyuncu da ülkelerinin Milli takımına çağırıldı.

Türkiye Kadın A Milli Takım Teknik Direktörü Necla Güngör Kırağası 21 Ekim ve 26 Ekim tarihlerinde oynanacak iki zorlu maç öncesi ALGspor’dan 9 futbolcuyu kadroya çağırdı. Türkiye A Milli takımına Selda Akgöz, Medine Erkan, Kezban Tağ, Emine Ecem Esen, Ebru Topçu, Ece Tekmen, İlayda Civelek, Derya Arhan ve Gülbin Hız çağrılan isimler olurken Jale Azerbaycan, Maryama ise Tunus Milli takımına çağrılırken 11 futbolcusunu Milli takıma gönderen sarı-grili takımda büyük gurur yaşanıyor. Aday kadroya davet edilen oyuncular 10 Ekim Pazar günü saat 14.00'te, TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde toplandılar.

 

ALİ GÖZCÜ, “SON DERECE MUTLUYUM VE GURURLUYUM”

Gaziantep ALG Spor Kulübü Başkanı Ali Gözcü, 2'si yabancı Milli takımlara 11 oyuncu göndermenin gururunu yaşadıklarını belirterek, "Daha öncede ifade etmiştim. Milli takıma oyuncu göndermekten dolayı son derece mutlu ve gururluyuz. Tabii burada kimin oyuncusu olduğu önemli değil. Milli takımımızın başarısı çok önemli. Ben her zaman söylüyorum, milli takım bizim vazgeçilmezimizdir. Burada bizi ayrıca mutlu eden şey, çalışmalarımızın ve emeğimizin karşılığını alıyoruz. Kadın futboluna önemli yatırımlar yapan kulüplerin en başında geliyoruz. Bundan sonra da bu yatırımlarımız devam edecek. A Milli takımımıza Bulgaristan ve Sirbistan karşıbında başarılar diliyorum" diye konuştu.

11.10.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz