HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu ilk iftarını Gaziantep’te depremzedelerle yaptı

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu ilk iftarını Gaziantep’te depremzedelerle yaptı

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Ramazan’ın ilk iftarını depremin en yoğun etkilediği bölgelerden Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde vatandaşlarla yaptı.

 İslam alemi, on bir ayın sultanı Ramazan ayının gelişini yine heyecanla karşıladı. Müslümanların dört gözle beklediği Ramazan ayı başlarken ilk oruç için  vatandaşlar, ilk sahura kalktı ve heyecanla ilk iftarı yaptı.
 
 "Asrın felaketi" olarak nitelenen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin merkez üssü Kahramanmaraş başta olmak üzere Gaziantep ve diğer 9 ilde de  depremzedeler Ramazan’ın ilk sahurunu ve iftarını çadırlarda ve konteyner kentlerde yaptı.
 
 Depremin ilk gününden bu yana depremzedeler ile bir araya gelmeye devam eden HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu da Ramazan’ın ilk iftarını Gaziantep’te  depremzedelerle birlikte yaptı.
 
 Ramazan ayı öncesinde de Gaziantep'te depremlerin büyük yıkıma neden olduğu Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde ve afetin yaşandığı diğer il ile ilçelerde  defalarca depremzedelerle bir araya gelen Yapıcıoğlu, Ramazan’da da depremzedeleri yalnız bırakmadı.
 
 Ramazan’ın ilk gününde Gaziantep’e gelen Yapıcıoğlu, ilk iftarını Nurdağı ilçesinin kırsal (köy) İkizkuyu ve Keçikuyusu Mahallelerindeki depremzedelerle  birlikte yaptı. Genel Başkan Yapıcıoğlu'nu, mahalle muhtarı Muhammed Aslan ve köylüler karşıladı.
 
 Depremlerin büyük bir yıkıma neden olduğu ve 16 kişinin hayatını kaybettiği İkizkuyu ve Keçikuyusu Mahallelerini ziyaret eden Yapıcıoğlu, beraberindeki  heyetle birlikte depremzedelerin iftar sofrasına oturdu.
 
 İftar öncesi depremzedelerle bir süre sohbet ederek iftar saatini bekleyen Yapıcıoğlu, akşam ezanının okunmasıyla birlikte sofradaki depremzedelerle  beraber iftarını açtı. Hep birlikte dualar edilip oruçlar açılırken, iftar sonrasında vatandaşlarla sohbetler eden Yapıcıoğlu, vatandaşlarla yakından ilgilendi.
 
 Yapıcıoğlu’nun Gaziantep’te katıldığı iftar programında Genel Başkan Vekili İshak Sağlam, Genel İdare Kurulu (GİK) Üyeleri , Gaziantep İl Başkanı Faruk  Göçer, Şahinbey İlçe Başkanı Mustafa Kaya ve partili heyet katıldı.
 
 Yapıcıoğlu’nun afetin yaşandığı 11 ildeki çadır ve konteyner kentlerde depremzedeler ile birlikte iftar programlarına katılacağı belirtildi. 
 
 Yapıcıoğlu, depremzedelerin kendilerini asla yalnız hissetmemeleri için Ramazan ayı boyunca HÜDA PAR teşkilatlarının sahada olması talimatı vermişti.
25.03.2023 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz