“NARİNCE” İLK KİTABIYLA ALGILARI YIKMAYA HAZIRLANIYOR

“NARİNCE” İLK KİTABIYLA ALGILARI YIKMAYA HAZIRLANIYOR

2015 yılından beri Kahramanmaraş’ta açtığı şiir sergileri ve ‘Narince Şiir Sokağı’yla ilkleri gerçekleştiren Narin Demirci’den ezber bozacak bir hamle daha geldi.

2015 yılından beri Kahramanmaraş’ta açtığı şiir sergileri ve ‘Narince Şiir Sokağı’yla ilkleri gerçekleştiren Narin Demirci’den ezber bozacak bir hamle daha geldi. Demirci’nin gazeteci ve şair kimliğini bir araya getirdiği kendi ismini taşıyan, aynı zamanda hem tasarımı hem de içeriğiyle dikkat çekecek olan kitabı çok yakında Efsus Yayınlarından çıkacak.

 

İKİSİ BİR ARADA ÇİFT YÖNLÜ KİTAP GELİYOR

Kitabında gazeteci ve şair kimliğini bir araya getirdiğini kaydeden Narin Demirci, “Hem çift yönlü oluşu hem de içeriğiyle çok farklı bir kitap. İlk kitabım olduğu için biraz beni yansıtsın istedim. Kitabın bir tarafında kendi yazdığım şiirler, diğer tarafında ise meslek hayatımdaki ünlü sanatçılarla yapmış olduğum röportajlar yer alıyor. Aslında tek kitapta iki kitabı birleştirmiş olduk. Şiir ile röportajlar ikisi bir arada” dedi. 

 

YİRMİ ÜNLÜ İSİM VAR

Röportajlar kısmında yirmi ünlü ismin yer aldığını belirten ve içerisinde Kahramanmaraşlı isimlerin de olduğunun altını çizen Demirci şöyle devam etti: “Meslek hayatım boyunca röportajları çok önemsedim ve onlara ayrı bir kıymet biçtim. Çünkü sanatçılar toplumun kanaat önderleri ve rol modelleridir. O yüzden onların mesajları benim için çok kıymetli. Kitapta da yirmi özel ismin röportajları var. Onların kimler oldukları ise şimdilik okuyucularımıza sürpriz olsun. Şiir kısmında ise lise yıllarımdan bu yana yazdığım şiirler mevcut. Ayrıca şiir kısmını, resim sanatını da işin içine katarak görsellerle zenginleştirdik. Böylelikle birçok sanat dalını aynı kulvarda birleştirerek hem göze hem de yüreğe hitap edeceğiz.”

25.05.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz