Sanko eğitim kurumları "tadımlık ders" etkinliğinde buluştu

SANKO Fen ve Teknoloji Lisesi ile SANKO Koleji öğrencileri, öğretmenleri Dicle Direkçi, Meryem Özkan ve Hakan Güven eşliğinde "Tadımlık Ders" etkinliği kapsamında SANKO Üniversitesi’ni ziyaret etti.
Editör
Demo Admin
Yayın
20 Aralık 2023 00:07
Güncelleme
20 Aralık 2023 00:07
Okunma
797


Öğrencilerle bir araya gelen rektör Prof. Dr. Güner Dağlı, üniversitelerin; öğrencileri dünyaya ve hayata hazırlayan kurumlar olduğunu belirterek, “Üniversite tercihlerinizde yeteneklerinizi ön plana çıkartacak bölümleri seçin. Bu başarınızı olumlu yönde etkileyecektir” dedi.

“Sizi en iyi değerlendirecek olan yine sizsiniz. Çünkü kendinizi tanıyorsunuz, neler yapıp yapamayacağınızı biliyorsunuz” diyen Prof. Dr. Dağlı, geleceğin üniversitelilerine şu önerilerde bulundu: “Mutlu olacağınız kararları alırken ailenize ve rehber öğretmenlerinize söz hakkı verin. Aileniz ve özellikle yakın çevreniz size yol gösterecektir. Rehber öğretmenleriniz sizi olumlu yönde etkileyecektir. Herkesi dinleyin ama en önemlisi kendi kararınız. Hangi mesleği seçerseniz seçin iz bırakmak istiyorsanız önce mesleğinizi çok sevmeli sonra çok çalışmalı ve fedakarlık yapmayı bilmelisiniz.”

 

TIP EĞİTİMİNDE ÜNİVERSİTE TERCİHİ

Öğrencilere tıp eğitimi ve hekimlik mesleği ile ilgili bilgiler veren tıp fakültesi tıbbi biyoloji ana bilim dalı başkanı Prof. Dr. Zafer Çetin ise hekimliğin tüm dünyada saygın meslek olduğunu söyledi.

Hekimliğin büyük özveri ve sabır gerektiren kutsal bir meslek olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Çetin, üniversite tercihinde mutlaka akademik kadronun, üniversitenin sunduğu olanakların, laboratuvar imkanlarının iyi araştırılması gerektiğinin altını çizdi.

 

UYGULAMALI DERSİN ÖNEMİ

Tıp fakültesi üçüncü sınıfların “Meme Muayenesi” konulu mesleki beceri uygulaması dersinde katılan öğrenciler, uygulamalı ders görme fırsatı buldu. Genel cerrahi ana bilim dalı başkanı Prof. Dr. Göktürk Maralcan, teorikte öğrenilen bilgilerin laboratuvarda uygulamalı dersler ile pekiştirilmesinin büyük önem taşıdığını ve öğrencilerin bu sayede hem kendilerine olan güveninin hem de mesleğe yönelik olumlu düşüncelerinin artırdığını ifade etti. Tıp fakültesi acil tıp ana bilim dalı başkanı ve mesleki beceri uygulamaları koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Demet Arı da tıp fakültesinde öğrenim gören öğrencilerin klinik dönemine başlamadan önce maket ve simülatörler üzerinde mesleki becerileri yeterli düzeyde deneyimlemesinin motivasyonlarını ve cesaretlerini arttırarak gelişimlerine katkı sunduğunu vurguladı.

Bir Yorum Bırakın

EN ÇOK OKUNANLAR

İRFAN KARAKUZULU YÖNETİMİNDE KİMLER VAR?

229 Okunma

SANKO Holding, Chief Sustainability Officer (CSO) atadı

193 Okunma

GASKİ'DEN SU KESİNTİSİNE DİKKAT

139 Okunma

TAHMAZOĞLU’NDAN KURBAN BAYRAMI’NDA VATANDAŞIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK HAMLE

137 Okunma

Şahinbey Ampute sporcuları Avrupaya damga vurdu

128 Okunma

GTO’DA BURUK MECLİS TOPLANTISI

286 Okunma

ŞAHİNBEY MİLLET KÜTÜPHANESİ HİZMETİNİZDE

269 Okunma

CHP’li Öztürkmen’den hükümete: Buğdayda taban fiyatı açıklayın, randevu çilesini bitirin

268 Okunma

GAÜN KADIN HENTBOL TAKIMI SÜPER LİGE ÇIKTI

267 Okunma

Elektrikli Araç Şarj İstasyonları bilgilendirme toplantısı

266 Okunma

Gaziantep F.K.'da tempo yoğun

1048 Okunma

Yüksek tansiyon neden olur? Yüksek tansiyon nasıl düşürülür? 8 soruda yüksek tansiyon

932 Okunma

Depremin yıktığı binada ilginç görüntüler ortaya çıktı

892 Okunma

Deprem sonrası moral ve dayanışma buluşmaları

853 Okunma

SANKO ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ’NDE DENGE MERKEZİ KURULDU

848 Okunma

NÖBETÇİ ECZANELER

16 Haziran 2024 Pazar Günü Nöbetçi Eczaneler