Vücut Estetiği

Medical Point Gaziantep Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Operatör Doktor Ufuk Küçük vücut estetiği hakkında bilgilendirdi.
Editör
Demo Admin
Yayın
19 Aralık 2023 23:44
Güncelleme
19 Aralık 2023 23:44
Okunma
764


Medical Point Gaziantep Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Operatör Doktor Ufuk Küçük vücut estetiği hakkında bilgilendirdi.

Vücut Estetiği, yoğun kilo kaybından sonra vücudun genç ve sağlıklı görünmesi için yapılan kombine estetik ameliyatların bütünü olarak tanımlanmaktadır. Vücut estetiğini kapsayan alt başlıklar sınıflandırıldığı zaman, meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme, meme toparlama, jinekomasti, karın germe, kol altındaki sarkmalar için kol germe işlemleri, bacak iç yüzündeki sarkmalar için bacak germe işlemleri olarak sıralanmaktadır.

Medical Point Gaziantep Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Operatör Doktor Ufuk Küçük vücut estetiği hakkında bilgilendirdi. Vücudun üst kısmında memeye yönelik estetik cerrahi işlemlerin başarılı bir şekilde yapıldığına değinen Operatör Doktor Küçük, kadınlarda meme büyütme, meme küçültme ve meme diklestirme işlemleri ile birlikte, erkeklerde jinekomasti diğer bir ifade ile erkeklerde görülen iyi huylu, aşırı meme gelişimi adı verilen ve düzeltilmesi gereken estetik müdahaleler olduğunu kaydetti.

Vücut estetiği hakkında detaylı açıklama yapan Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Operatör Doktor Ufuk Küçük, sözlerine söyle devam etti: ‘’Meme büyütme ameliyatlarında rutin olarak silikon protezler kullanılmaktadır. Kaliteli ürünler uygun şekilde kullanıldığında protez ile ilgili tıbbi bir sorun yaşanmamaktadır. Protezler meme altından yapılan küçük bir kesi ile yerleştirilmekte, bu şekilde memenin büyümesi, dikleşmesi sağlanmaktadır. Meme küçültme ameliyatı için başvuran hastalar, büyük göğüs nedeniyle bize başvurmaktadır. Hastalar, omuz, sırt ağrıları,  postür bozukluğu ve egzama gibi meme büyüklüğü ve ağırlığının yarattığı sıkıntılar sebebiyle meme küçültme ameliyatı istemektedirler. Meme küçültme ameliyatı, meme başı etrafında ve meme başından aşağıya uzanan ters t şeklinde insizyonla meme küçültülmekte, memenin dikleştirilmesi sağlanmaktadır.  Ameliyat sonrasında (Postop) meme küçültme hastaları, en büyük pişmanlıklarının ameliyat izi değil de, operasyonu ertelemek olduğunu genellikle dile getirmektedirler. Meme toparlamada ise, hastanın kendi dokuları kullanılarak memenin diklesmesi sağlanmaktadır. Jinekomasti işlemi, genellikle liposuction ile izsiz şekilde yapılmaktadır. Deri toparlaması gereken durumlarda işleme bağlı olarak meme başı çevresinde iz olabilmektedir. Karın germe ise, karın bölgesinde biriken yağların genişleyen deri dokusu ile birlikte alınmasıyla yapılan bir işlemdir. Karın germe operasyonunda, Karın kaslarının gerginleştirilmesi sağlandığı için düz bir karın duvarı olusturulabiliyor. Kol germe, kol bölgesinde yaş, kilo, yer çekimiyle meydana gelen sarkmaların ortadan kaldırılması işlemidir. Bacak germe, bacak bölgesindeki sarkma ve gevşekliklerin giderilmesinde oldukça önemlidir’’ diye konuştu.

Bir Yorum Bırakın

EN ÇOK OKUNANLAR

İRFAN KARAKUZULU YÖNETİMİNDE KİMLER VAR?

229 Okunma

SANKO Holding, Chief Sustainability Officer (CSO) atadı

194 Okunma

GASKİ'DEN SU KESİNTİSİNE DİKKAT

139 Okunma

TAHMAZOĞLU’NDAN KURBAN BAYRAMI’NDA VATANDAŞIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK HAMLE

138 Okunma

Şahinbey Ampute sporcuları Avrupaya damga vurdu

128 Okunma

GTO’DA BURUK MECLİS TOPLANTISI

286 Okunma

CHP’li Öztürkmen’den hükümete: Buğdayda taban fiyatı açıklayın, randevu çilesini bitirin

269 Okunma

ŞAHİNBEY MİLLET KÜTÜPHANESİ HİZMETİNİZDE

269 Okunma

GAÜN KADIN HENTBOL TAKIMI SÜPER LİGE ÇIKTI

267 Okunma

Elektrikli Araç Şarj İstasyonları bilgilendirme toplantısı

266 Okunma

Gaziantep F.K.'da tempo yoğun

1048 Okunma

Yüksek tansiyon neden olur? Yüksek tansiyon nasıl düşürülür? 8 soruda yüksek tansiyon

932 Okunma

Depremin yıktığı binada ilginç görüntüler ortaya çıktı

892 Okunma

Deprem sonrası moral ve dayanışma buluşmaları

853 Okunma

SANKO ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ’NDE DENGE MERKEZİ KURULDU

849 Okunma

NÖBETÇİ ECZANELER

16 Haziran 2024 Pazar Günü Nöbetçi Eczaneler